EET v sociálních ústavech a ambulancích? Část senátor se vzbouřila

Praha - Elektronická evidence tržeb (EET) by podle desítky senátorů neměla být povinná pro žádné sociální ústavy, nemocnice a většinu ambulantních zdravotnických zařízení. Senátoři v čele s Vladimírem Plačkem (ČSSD) to navrhli změnit novelou o EET, kterou se horní komora bude zabývat v říjnu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Placení, tržby, ilustrační foto
doporučujeme

EET by podle senátorů neměla podléhat zařízení, která jsou financována z veřejných zdrojů a působí v oblasti veřejně prospěšných činností. Proto by se podle nich neměla vztahovat ani na ústavy a spolky poskytující sociální služby a rovněž na nemocnice, které ale nejsou příspěvkovými organizacemi.

"V těchto institucích působí veřejnoprávní kontrola prostřednictvím příspěvků na činnost, veřejnoprávních smluv, poskytnutých dotací a tedy další kontrola prostřednictvím evidence tržeb se jeví jako nadbytečná a nepřiměřeně omezující," míní tvůrci novely.

EET by se podle nich neměla týkat ani většiny zařízení poskytující ambulantní péči. Zachována by měla být jen pro zařízení v oborech klinická stomatologie, ortodoncie, dentální hygienista a zařízení poskytující služby reprodukční medicíny, stejně jako pro lékárny.

Ambulance podle senátorů poskytují zdravotní služby v naprosté většině s tím, že platby jsou jim hrazeny ze smluv se zdravotními pojišťovnami, které také provádějí kontrolu prováděného plnění. Ambulance jsou kontrolovány rovněž prostřednictvím příslušných krajských úřadů, uvádějí tvůrci novely.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Nová pravidla placení kartou aktivní. Češi mohou mít problémy

14.09.2019 07:52 Ode dneška vstupuje v platnost nová evropská směrnice zvyšující bezpečnost bezkontaktních a…

Jablka v Česku prudce podraží? Velká část letošní úrody je zničená

13.09.2019 17:57 Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně…

Přechod k jinému operátorovi: Pravidla se mají změnit, novela prošla…

13.09.2019 17:36 Aktualizováno Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi se zřejmě sníží a zkrátí se také lhůta pro převod…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama