Problémové aerolinky Alitalia se zmátořily, ve třetím čtvrtletí příjmy vzrotly

Řím - Problémové italské aerolinky Alitalia se ve třetím čtvrtletí vrátily k hospodářkému růstu, když se celkové tržby zvýšily o 1,5 procenta. Nový vlastník by měl letecké společnosti zajistit stabilitu, která jí v posledních deseti letech chyběla.

Přidejte svůj názor

Letadla, ilustrační foto

Hrubý provozní zisk aerolinek dosáhl 46 milionů eur, předtím byla firma ve ztrátě. "To neznamená, že Alitalia vyřešila své problémy. Cesta k uzdravení je ještě dlouhá a komplikovaná," řekl v rozhovoru s italským listem Correire della Sera správce aerolinek Luigi Gubitosi.

Do 16. října mohou zájemci předložit závazné nabídky na koupi Alitalie. Gubitosi vyjádřil naději, že se podaří odvrátit rozdělení firmy a její prodej po částech. Koupě Alitalie bude podle něj dobrým obchodem. "Díky svým vlastnostem a tradici je Alitalia nejzajímavější leteckou společností, která je na trhu," uvedl Gubitosi.

Podle dřívějších zpráv italských médií vyjádřilo zájem o aerolinky deset uchazečů. Byl mezi nimi i nízkonákladový irský přepravce Ryanair, který však tento týden uvedl, že závaznou nabídku nepodá, napsala agentura APA.

Alitalia byla za 70 let své existence v zisku jen několikrát. Od května je pod zvláštní správou, o kterou požádala italskou vládu kvůli finančním problémům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za hračky utratíme před Vánoci přes tři miliardy. Jaké jsou letošní trendy?

20.09.2018 15:20 Praha - České domácnosti letos utratí za hračky před Vánocemi přes 3,1 miliardy korun, což je o 100…

Tendr na mýtný systém neporušil zákon. ÚOHS zamítl námitky firmy Kapsch

20.09.2018 14:50 Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) znovu rozhodl o tendru na mýtný systém. V novém…

Zahraniční dluh ČR vzrostl na 4,388 bilionu. Největší podíl má bankovní…

20.09.2018 13:55 Aktualizováno Praha - Zahraniční dluh České republiky činil ke konci června 4,388 bilionu korun. Ve srovnání s…

Drahota u benzínek: Ceny jsou nejvyšší od prosince 2014. Kvůli USA má být…

20.09.2018 10:18 Aktualizováno Praha - Benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o dva haléře na 33,54 koruny za litr a nafta o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama