České dráhy draží palác za stamiliony

Praha - České dráhy, které se potýkají s nedostatkem peněz, draží další nemovitost. Jde o pozdně barokní Sweerts-Šporkovský palác v pražské Hybernské ulici, vyvolávací cena je 350 milionů korun.

Přidejte svůj názor

Palác se dráhy snaží prodat podruhé. Loni v létě chtěly nejméně půl miliardy korun. Investoři ale neměli zájem, podle mluvčího drah Ondřeje Kubaly kvůli silné koruně vůči euru, uvedly LN.

Vyvolávací cena domu postaveného v letech 1725 až 1789 s moderní nástavbou Josefa Gočára z 20. let minulého století je nyní nižší. "Chtěli bychom samozřejmě víc, ale je třeba respektovat i zákonitosti finanční krize," podotkl Kubala. První kolo dražby se uskuteční 4. června.

Nemovitost je poměrně opotřebovaná, napsal deník. Jde prý o kanceláře, které neodpovídají nynějším standardům. Odborníci mluví o tom, že případný kupec bude muset do modernizace a oprav vložit až půl miliardy korun.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy zasáhne vlna zdražování. Přijde šok hlavně u elektřiny, avizují…

22.10.2018 22:09 Aktualizováno České domácnosti si v příštím roce připlatí za elektřinu a plyn, roste také cena uhlí. Alternativou…

Průmyslové zóny za státní peníze? Měly růst na brownfieldech, realita je…

22.10.2018 16:07 Aktualizováno Průmyslové zóny za státní peníze se staví hlavně na zelené louce místo na brownfieldech, dřívějších…

Co vše lidé dělají v práci? Zaměstnavatelé by se mnohdy divili

22.10.2018 11:38 Kancelář může být velmi stresující prostor; obzvláště, když hoří termíny pro splnění úkolů a šéf…

Česká pošta má nového finančního ředitele, čeká ho nelehký úkol

22.10.2018 10:31 Novým ředitelem divize finance České pošty je ode dneška dosavadní jednatel maloobchodního řetězce…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama