Home Credit zdvojnásobil zisk, klientům letos půjčil téměř 15 miliard eur

Praha - Home Credit vykázal za první tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 232 milionů eur (5,9 miliardy Kč). Loni to za stejné období bylo 131 milionů eur. Společnost svým klientům poskytla od ledna do konce září půjčky za 14,9 miliardy eur, především na nákup spotřebního zboží. Je to o 94,6 procenta meziročně více.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ekonomika
doporučujeme

Výsledek pozitivně ovlivnilo významné zvýšení výnosů skupiny v Rusku, stabilně rostoucí ziskovost v Číně a prodejní a finanční výsledky ve Vietnamu a Kazachstánu. Firma, která je součástí skupiny PPF a poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě, Asii a USA, to uvedla v tiskové zprávě.

V Číně firma půjčila klientům 9,7 miliardy eur, tedy o 127 procent více než v loňském roce. V Rusku Home Credit vydal na půjčky lidem 2,1 miliardy eur, tedy o pětinu více než před rokem, a ve Vietnamu půjčil o téměř 60 procent větší sumu než před rokem.

"Po období strmého růstu a masivních investic do budování tržních pozic jsme dosáhli významného rozsahu operací. Ten skupině umožňuje začít z dřívějších investic plně profitovat," uvedl předseda představenstva a generální ředitel skupiny Jiří Šmejc.

Home Credit zapojuje do svých rozhodovacích procesů vyspělé technologie, včetně umělé inteligence. Přechází na plně digitální procesy bez papírové dokumentace a využívá biometrických prvků pro identifikaci klientů. Každý čtvrtý zákazník Home Creditu s firmou komunikuje prostřednictvím mobilní aplikace.

Majoritním vlastníkem (88,6 procenta) je PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Minoritním akcionářem Home Creditu (11,4 procenta) je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná Šmejcem.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exekuce: Češi spadnou do nových dluhových pastí? Rozhodnutí vlády vyvolalo…

17.02.2020 12:06 Aktualizováno Částka, kterou exekutor nesmí strhnout dlužníkovi z jeho mzdy, se zvýší. Lidem v exekuci nebo v…

Státní dluh loni stoupl na 1,640 bilionu. Vedeme si skvěle, hodnotí…

14.02.2020 16:28 Státní dluh loni stoupl o 18,2 miliardy korun na 1,640 bilionu korun. Za mírným nárůstem státního…

"Babišova sleva" na jízdné vysává rozpočet. Kolik loni stát zaplatil?

14.02.2020 12:17 V roce 2019 stály slevy jízdného pro studenty a důchodce 5,78 miliardy korun. Naposledy v prosinci…

Kdy poleví zdražování? Ekonomové nemají pro Čechy dobré zprávy

14.02.2020 11:53 Meziroční inflace se bude i v dalších měsících pohybovat výrazně nad třemi procenty, klesat by měla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama