Finanční úřad zavřel restauraci v Brně, naprosto ignorovala EET

Brno - Provozovatelka restaurace na Dukelské třídě v Brně ani přes uloženou pokutu a několikeré místní šetření stále nemá v zařízení umožňující EET. Finanční úřad pro Jihomoravský kraj dnes podnik uzavřel.

Placení, tržby, ilustrační foto
doporučujeme

Provozovatelka restaurace dosud ani nepodala žádost o přidělení autentizačních údajů, nemůže tedy zasílat údaje o evidovaných tržbách správci daně a vydávat účtenky podle zákona o evidenci tržeb.

"Proto přistoupil Finanční úřad pro Jihomoravský kraj k opatření k vynucení nápravy vydáním rozhodnutí o uzavření provozovny. Provozovna bude znovu otevřena, až poplatník prokáže finančnímu úřadu, že si požádal o autentizační údaje a má funkční pokladní zařízení, tedy je schopen plnit povinnosti uložené mu zákonem," uvedl mluvčí úřadu David Stančík.

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj podle něj od začátku roku provedl v kraji 1100 kontrol EET. Loni kvůli EET na jižní Moravě uzavřel ještě dvě drogerie spojené s prodejnou knih, které provozoval stejný majitel. Uzavřené byly jen po přechodnou dobu, než si majitel doplnil nutné vybavení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důvěra v českou ekonomiku v únoru vzrostla na 89,7 bodu

24.02.2021 10:07 Důvěra v českou ekonomiku po lednovém poklesu v únoru vzrostla. Souhrnný indikátor se zvýšil o 2,4…

ČSA oznámily propouštění až všech 430 zaměstnanců

24.02.2021 07:57 České aerolinie (ČSA) se chystají propustit až všech svých 430 zaměstnanců, oznámily úřadu práce.…

Polovina lidí v Česku bere měsíčně pod 29 tisíc korun čistého

23.02.2021 22:02 Aktualizováno Polovina lidí v Česku bere měsíčně méně než 29.000 Kč čistého. Desetina lidí má hrubý plat nižší…

V lednu opět klesly ceny v zemědělství, v průmyslu stagnovaly

23.02.2021 12:12 Aktualizováno Letos v lednu opět meziročně klesly ceny zemědělských výrobců v Česku, a to o 2,8 procenta. Ceny v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama