Firma exministra Kuby expanduje. OIG čeká zakázky pro innogy i Čepro

České Budějovice - Firma OIG Power čeká se systémem CES Battery Box nové zakázky pro innogy, Čepro i Jihočeský vodárenský svaz (JVS). OIG vlastní exministr průmyslu Martin Kuba, předseda jihočeské ODS.

Přidejte svůj názor

Martin Kuba
doporučujeme

OIG Power patří do skupiny Omnia Invest Group (OIG). Loňský obrat skupiny s 45 zaměstnanci bude asi 80 milionů Kč, zisk deset milionů. Letos čeká obrat 180 až 220 milionů. V dubnu chce OIG představit dobíjecí stanice kombinované s bateriovým boxem.

Třífázový model bateriových boxů je určen domům, jednofázový pro průmysl, kde má firma za sebou již první instalace a poptávky. "Teď čekáme velkou objednávku od innogy, jednáme s JVS, s Čepro. Produkt znamená pro klienta velkou samostatnost, až 70 procent elektřiny si vyrobí sám. Jedním z velkých motivů, proč ho lidé kupují, je, že v bouřkách, jakmile vypadne elektrika, je náš bateriový box jediný v Evropě, který je schopen fungovat v ostrovním systému - odpojíte barák od sítě a on vám běží," řekl Kuba.

V OIG Power drží 50 procent, druhá polovina patří vývojářům. Výhradním distributorem boxů je ČEZ, zákazník za box zaplatí 250.000 Kč.

OIG má podíl 49 procent ve firmě ČEZ LDS, jež dělá lokální distribuční soustavy. Dodává je do obchodních center, letos čeká obratu 100 milionů. Firmu OIG Energy založil Kuba s Vlastimilem Russem, jenž pracoval v E.ON.

Kuba rozjel podnikání v roce 2013, když skončil jako ministr. S poradcem Adamem Kotalíkem začali developerským projektem, v českobudějovické Baarově ulici postavili dům s osmi byty, část peněz si na to půjčili od Kotalíkova bratra hokejisty Aleše. Dům koupilo biskupství.

Tři roky provozovali strakonický textilní podnik Fiantex, loni výrobu ukončili. "Pracovní textil je velmi komplikovaná záležitost, jste často závislý na dodávkách do zahraničí, kde se očekává, že je tady strašně levná práce," řekl Kuba. Většině zaměstnanců našli jinou práci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik zaplatí Češi za vánoční stromek? Přehled cen

08.12.2019 11:48 Obchodníci prodávají před Vánocemi stromky za zhruba stejné ceny jako loni, nejoblíbenější jsou…

Inflace v listopadu podle odhadů zřejmě stoupla

08.12.2019 10:11 Meziroční inflace v listopadu stoupla podle odhadů analytiků na 2,9 až tři procenta z říjnových 2,7…

Češi a dárkové poukazy? Desetina voucherů propadne

07.12.2019 16:55 Zhruba desetina všech zakoupených dárkových poukazů podle slevového portálu propadne, protože lidé…

Důchody čeká změna? Odchod do penze dřív od roku 2023

07.12.2019 08:38 Pracovníci v náročných profesích by mohli od roku 2023 chodit do penze dřív než ostatní. Počítá s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama