Škoda by mohla v Boleslavi vytvořit 3000 nových míst

Ženeva/Mladá Boleslav - Škoda Auto plánuje vytvořit v Mladé Boleslavi okolo 3000 nových pracovních míst, pokud se dohodne s odboráři na zavedení 18směnného provozu. Automobilka nyní zaměstnává v Boleslavi 23.000 lidí, což je více než polovina obyvatel města.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"V případě rozšíření výrobních kapacit v Mladé Boleslavi bychom také museli začít připravovat infrastrukturu, aby něco takového vůbec bylo možné. Chceme proto v nejbližší době zahájit jednání s vládou, Středočeským krajem i městem Mladá Boleslav," řekl v rozhovoru pro ČTK šéf představenstva Škody Bernhard Maier.

Škoda je podle něj připravená investovat do rozvoje regionu vyšší dvoumístnou částku v milionech eur. "Jsme rádi, že se naši zaměstnanci chtějí podílet na našem růstu a zároveň jsme si vědomi naší odpovědnosti, kterou vůči nim máme. Ta nekončí za branami našeho závodu," podotkl.

Ve Škoda Auto v současnosti běží kolektivní vyjednávání s odbory o mzdách. Firma zaměstnancům nabídla růst mezd o 15 procent během 27 měsíců a další jednorázové platby. Škoda ale zvýšení platů podmiňuje právě dohodou o možném rozšíření využití atypických směnných systémů v závodě v Mladé Boleslavi. Předseda podnikové rady Jaroslav Povšík proto nabídku Škody označil za "velkou bachratou nulu", nabídka podle něj odpovídá požadavkům odborů na zvyšování mezd během jednoho roku.

Automobilka loni celosvětově vyrobila přes 1,2 milionu vozů a letos očekává další růst. Kvůli tomu se snaží navyšovat výrobní kapacity ve stávajících závodech v Boleslavi a Kvasinách i v zahraničí. Podle Maiera chce mít Škoda hlavní výrobní základnu pro Evropu v Česku, pokud by se ale nedohodla s odbory, musela by hledat kapacitu v jiných zemích, například v Německu. V roce 2025 chce Škoda vyrábět dva miliony aut.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přímý prodej v Česku zažívá boom. Které zboží jde nejvíc na dračku?

27.06.2019 08:20 Obrat společností, které se zabývají přímým prodejem, jako je Amway, Mary Kay, Oriflame nebo…

ČEZ vyplatí nejnižší dividendu za posledních 12 let, na valné hromadě to…

27.06.2019 07:50 Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 24 korun za akcii před zdaněním. Dnes ráno…

Česká pošta propustí tisíce svých zaměstnanců. Situace je neúnosná

26.06.2019 18:13 Aktualizováno Česká pošta v rámci restrukturalizace během šesti let sníží počet pracovních míst o 7000 ze…

Hluk a rány. Aktivisté Greenpeace narušili valnou hromadu ČEZ

26.06.2019 15:22 Aktualizováno Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama