Provoz na pražském letišti houstne, čeká se rekordní počet pasažérů

Praha - Za letošní první čtvrtletí odbavilo Letiště Václava Havla 3,057 milionu cestujících, což je meziroční nárůst o 12,4 procenta. Dnes to oznámila mluvčí letiště Marika Janoušková. Čtvrtletní navýšení potvrzuje letošní předpokládaný růst počtu cestujících kolem deseti procent, dodala.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Letiště Václava Havla Praha

Podle ní přispěly k růstu počtu cestujících mimo jiné nabídka více spojů do exponovaných evropských destinací, jako jsou linky do Barcelony, Madridu nebo Budapešti, a navyšování kapacity na stávajících linkách do Londýna, Říma, Paříže a dalších evropských měst.

Nejvíce cestujících mířilo podle mluvčí do Velké Británie, byla to zhruba sedmina všech pasažérů. Další v pořadí byla, stejně jako v minulém roce, Itálie následována Ruskem. Nejoblíbenější destinací se stala Moskva.

Největší meziroční nárůst zaznamenalo letiště u letů do Španělska, kde se počet cestujících meziročně zvýšil o 63 procent. Z destinací byl největší meziroční nárůst zaznamenán u letů do Barcelony, kam směřovalo o 69 procent cestujících více než loni.

Meziroční nárůst zaznamenala také cargo doprava, kde se objem přepravovaného nákladu zvýšil o zhruba osm procent na více než 19.000 tun.

Pražské letiště loni zvýšilo počet odbavených cestujících o 17,9 procenta na rekordních 15,415 milionu lidí. Letos vedení letiště očekává růst až k hranici 17 milionů cestujících za rok.

Letiště Václava Havla zvýšilo v letošním letním letovém řádu počet destinací o šest, celkově tak má česká metropole přímé spojení do 157 míst. U 17 stávajících tras zároveň vzrostl počet spojů. Své linky na letišti nabízí 67 dopravců, z toho tři noví.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důvěra v českou ekonomiku potřetí za sebou klesla. Krize na obzoru?

24.01.2019 09:38 Důvěra v českou ekonomiku v lednu potřetí za sebou meziměsíčně klesla, snížila se o 0,6 bodu na…

Ceny u benzínek v Česku dál padají. Kde natankujete nejlevněji?

24.01.2019 09:36 Aktualizováno Pohonné hmoty v Česku nadále zlevňují. Průměrná cena Naturalu 95 klesla od minulého týdne o 18…

Škodovácké odbory si vyskakují. Chtějí nejlepší růst mezd v ČR, pohrozily…

24.01.2019 08:56 Odbory mladoboleslavské automobilky Škoda Auto již mají stanovené své podmínky pro nadcházející…

Nové SUV od Škody Auto se bude jmenovat Kamiq, padne jako ulité

24.01.2019 08:49 Nové městské SUV automobilky Škoda Auto se bude jmenovat Kamiq. Tedy stejně jako malé SUV…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama