Kupujete oblečení? Pozor, složení textilu často neodpovídá uváděným hodnotám

Praha - Materiálové složení prodávaných oděvů na českém trhu v řadě případů neodpovídá hodnotám udávaným na výrobcích. Například z 35 vzorků textilních výrobků kontrolovaných Českou obchodní inspekcí (ČOI) bylo u 32 zjištěno, že látky neodpovídají údajům na výrobcích. V tiskové zprávě to dnes uvedla ČOI. Podle jejího sdělení obchodníci záměrně nebo z nedbalosti deklarují nesprávné, nepřesné nebo zavádějící informace o materiálovém složení výrobku a procentuálního podílu jednotlivých vláken.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Obchody

"Vzhledem k významnému podílu prokázaného porušování právního předpisu budou kontroly textilních výrobků pokračovat i nadále," uvedl ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný. Inspekce obchodníkům uložila za porušení právních předpisů celkem 90 pokut v celkové hodnotě 209.400 Kč.

V rámci kontroly se ČOI zaměřila také na dodržování dalších právních předpisů. Celkem došlo k porušení zákonů při 60 kontrolách.

Z tohoto počtu se 52 případů týkalo porušení nařízení EU o materiálovém složení textilních výrobků, kdy například prodávané výrobky nebyly viditelně a srozumitelně označeny, byly uvedeny nepravdivé informace o složení materiálu textilního výrobku nebo informace o složení materiálu textilního výrobku byly pouze v cizím jazyce.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je pro atom. Expertní tým prezidenta podpořil jadernou energetiku

20.10.2018 17:30 Aktualizováno Poradní tým prezidenta Miloše Zemana dnes podpořil jadernou energetiku a její další rozvoj. Ve…

Státní dluh stoupl o 47 miliard. Každý Čech by měl zaplatit 157 tisíc

19.10.2018 15:21 Každý Čech by měl hypoteticky zaplatit 157.000 Kč. Státní dluh letos ke konci září podle údajů…

Penam z Agrofertu znovu kupuje United Bakeries. Agrární analytik má výhrady

19.10.2018 15:00 Aktualizováno Společnost Penam z koncernu Agrofert koupila jediného akcionáře čelního českého výrobce pečiva…

Ekonomický vývoj ČSR byl bouřlivý. Po válce překonalo i Francii, pak nám…

18.10.2018 15:00 Občané prvorepublikového Československa po jeho vzniku neměli vyšší životní úroveň než Rakušané…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama