Kupujete oblečení? Pozor, složení textilu často neodpovídá uváděným hodnotám

Praha - Materiálové složení prodávaných oděvů na českém trhu v řadě případů neodpovídá hodnotám udávaným na výrobcích. Například z 35 vzorků textilních výrobků kontrolovaných Českou obchodní inspekcí (ČOI) bylo u 32 zjištěno, že látky neodpovídají údajům na výrobcích. V tiskové zprávě to dnes uvedla ČOI. Podle jejího sdělení obchodníci záměrně nebo z nedbalosti deklarují nesprávné, nepřesné nebo zavádějící informace o materiálovém složení výrobku a procentuálního podílu jednotlivých vláken.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Obchody

"Vzhledem k významnému podílu prokázaného porušování právního předpisu budou kontroly textilních výrobků pokračovat i nadále," uvedl ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný. Inspekce obchodníkům uložila za porušení právních předpisů celkem 90 pokut v celkové hodnotě 209.400 Kč.

V rámci kontroly se ČOI zaměřila také na dodržování dalších právních předpisů. Celkem došlo k porušení zákonů při 60 kontrolách.

Z tohoto počtu se 52 případů týkalo porušení nařízení EU o materiálovém složení textilních výrobků, kdy například prodávané výrobky nebyly viditelně a srozumitelně označeny, byly uvedeny nepravdivé informace o složení materiálu textilního výrobku nebo informace o složení materiálu textilního výrobku byly pouze v cizím jazyce.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nástup průmyslových robotů? V Česku je používá 16 procent firem

22.01.2019 11:11 Průmyslové roboty v Česku využívá 16 procent firem ve zpracovatelském průmyslu. Mezi velkými…

Ruce pryč od Babišova byznysu? Premiérův švagr odešel z firem Agrofertu

22.01.2019 08:31 Švagr premiéra Andreje Babiše (ANO) Martin Herodes odešel ze dvou firem Agrofertu, ve kterých do…

ČT se vysmála Jaromíru Soukupovi: Nemá jen 11 pořadů, ale i 39 firem a…

21.01.2019 22:01 Aktualizováno Jaromír Soukup se ve svých pořadech často naváží do veřejnoprávní České televize. Tentokrát si však…

Realitní makléři budou muset mít kvalifikaci či VŠ, schválila vláda.…

21.01.2019 18:29 Aktualizováno Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama