Dálnice do Vídně, stadion pro Sáblíkovou i hala pro Ledeckou stále nestojí. Kde jsou Babišovy sliby?

Komentář - Ze slibů premiéra v demisi Andreje Babiše už by mohla vzniknout celkem objemná kniha. Babiš zkrátka sliboval a slibuje, kudy chodí, ať už jde o dálnici do Vídně, stadion pro Martinu Sáblíkovou či modernizaci dálnice D1 do roku 2020. Nic z toho se samozřejmě nestalo. Nicméně premiér dál navštěvuje kraje, kde opět slibuje o sto šest.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Andrej Babiš

Dálnici do Vídně slíbil už v roce 2015 (jako ministr vnitra v Sobotkově vládě - pozn. redakce) v rozhovoru pro rakouský list Kurier. Rakušané na své straně staví jako diví. Obyvatelé Českých Budějovic či Mikulova tak mohou doufat pouze v zázrak.

Pravděpodobně se nepodaří dokončit v plánovaném termínu ani modernizaci dálnice D1, i když hnutí ANO slibovalo, že se tak stane do roku 2020. Babiš také už léta slibuje stadion pro rychlobruslařku Sáblíkovou.

Naposledy slíbil, že se na to podívá v roce 2015. Od té doby se ale nic neděje a rychlobruslaři svůj stadion stále nemají. Krátce po olympiádě v Pchjongčchangu premiér znovu uvedl, že se zasadí o nový stadion pro Sáblíkovou a kromě toho slíbil i halu pro Ester Ledeckou. 

Babiše však nesplněné sliby tak nějak netrápí. Při návštěvě Zlínského kraje slíbil Martině Sáblíkové nový krasobruslařský okruh, který by měl stát u Brna.

„Probrali jsme to znovu. Ale prý tam nejsou vhodné podmínky. V Novém Městě na Moravě je ale pozemek, domluvili jsme se, že při výjezdu na Vysočinu se tam podíváme,“ řekl premiér.

Kromě toho slíbil i novou halu pro brněnský hokejový klub Kometa. „Moc gratuluju HC Kometě Brno! A na sliby nezapomínám. 2. a 3. května bude vláda v Brně a půjde se podívat, kde by měla stát nová hala. Stavba by mohla začít 2020 a skončit 2022,“ uvedl Babiš 23. dubna na Twitteru.


Zdá se dokonce, že intenzita Babišových slibů narůstá s blížícími se podzimními komunálními volbami. Není tajemstvím, že ANO by se chtělo obhájit své mandáty. Např. v Praze to i díky počínání primátorky Adriany Krnáčové v několika posledních týdnech nebude mít hnutí jednoduché.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy zasáhne vlna zdražování. Přijde šok hlavně u elektřiny, avizují…

21.10.2018 21:52 Aktualizováno České domácnosti si v příštím roce připlatí za elektřinu a plyn, roste také cena uhlí. Alternativou…

Peníze z Bruselu? ČR se v čerpání zlepšuje, analytik by seškrtal měkké…

21.10.2018 14:44 Evropská komise do konce září Česku proplatila 18 procent dotací určených na programové období 2014…

Stát nebude privatizovat ČD Cargo, ujišťuje Babiš. Ťok v pátek tvrdil něco…

21.10.2018 13:43 Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes postavil proti úvahám privatizovat nákladního železničního…

Snížit daň z nabyté nemovitosti? Návrh Pirátů zřejmě narazí, stát by…

21.10.2018 12:34 Zejména kvůli očekávaným rozpočtovým dopadům vláda zřejmě odmítne návrh Pirátů na zavedení druhé,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama