Pojišťovna UNIQA letos na pojistném vybrala o pět procent více

Praha - Pojišťovna UNIQA, která patří do osmičky největších pojišťoven na českém trhu, vybrala v prvním čtvrtletí na pojistném 1,7 miliardy Kč. To je meziročně o 4,7 procenta více. ČTK to dnes sdělila mluvčí firmy Eva Svobodová. Celkem pojišťovny v ČR vybraly letos na pojistném 34 miliard Kč, což je meziroční růst o 4,3 procenta.

Přidejte svůj názor 1 komentář

CZK

U UNIQA znovu dominovalo neživotní pojištění. To se podílelo na celkovém objemu pojistného více než 83 procenty. Životní pojistné kleslo o necelé procento. Tržní podíl UNIQA v neživotním pojištění je 6,3 procenta a v životním pojištění 2,4 procenta.

V neživotním pojištění se pojistné zvýšilo o 5,9 procenta. Stejně jako loni se nejvíce dařilo v pojištění vozidel, havarijní vzrostlo o 12 procent, povinné ručení o 19 procent. Tyto obory už delší dobu profitují z vysokého odbytu nových i ojetých aut. V pojištění domů a domácností růst pojistného zrychlil meziročně o 15 procent. V pojištění osob dominovalo cestovní pojištění s přírůstkem pojistného o 22 procent.

UNIQA registrovala na konci března 873.000 pojistných smluv, bezmála o 9,3 procenta více než loni. Nejvíce přibylo smluv povinného ručení (meziročně o 17 procent).

Hlavním akcionářem pojišťovny UNIQA je největší rakouská pojišťovací skupina UNIQA. Pojišťovna vznikla v roce 1993 jako Česko-rakouská pojišťovna, koncernový název převzala v polovině roku 2001.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Představenstvo ČSA má dva nové členy, šéf Sinčák končí

23.10.2018 14:49 Valná hromada akcionářů Českých aerolinií (ČSA) na svém dnešním zasedání obměnila představenstvo…

Čtyři e-shopy dostaly pokutu od ČIŽP, nezákonně vybíraly poplatky

23.10.2018 09:04 Čtyři e-shopy dostaly od liberecké pobočky České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu v…

Čechy zasáhne vlna zdražování. Přijde šok hlavně u elektřiny, avizují…

22.10.2018 22:09 Aktualizováno České domácnosti si v příštím roce připlatí za elektřinu a plyn, roste také cena uhlí. Alternativou…

Průmyslové zóny za státní peníze? Měly růst na brownfieldech, realita je…

22.10.2018 16:07 Aktualizováno Průmyslové zóny za státní peníze se staví hlavně na zelené louce místo na brownfieldech, dřívějších…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama