Společnost O2 TV získala práva na nejvyšší českou fotbalovou ligu až do roku 2022

Praha - Společnost O2 TV odkoupila od Pragosportu vysílací práva na první fotbalovou ligu na příští čtyři sezony. Nyní je tedy vlastníkem televizních i online práv pro Česko i Slovensko. Plánuje z každého kola odvysílat čtyři zápasy v televizním režimu a zbytek ve streamingové kvalitě.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

O2 TV vysílá fotbalovou ligu od sezony 2015/16, dosud ale měla tato placená televizní stanice maximálně dva zápasy v kole a prioritní volbu nejzajímavějšího utkání. Další dva přenosy měla Česká televize jako veřejnoprávní kanál. Kompletní práva ale zatím žádná televize nevlastnila.

„Po dlouhých jednáních jsme dospěli k významné a historicky unikátní dohodě. Nejlepší zápasy české ligy budou vždy na O2 TV," uvedla šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová. Nová smlouva platí na další čtyři sezony, tedy 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021 a 2021/2022.

O2 plánuje do svého vysílání na kanálech O2 TV Sport a O2 TV Fotbal zařadit všechny zápasy. „Celkem se můžete těšit minimálně na 105 přímých přenosů za sezonu, chybět nebudou ani duely z nově hrané nadstavbové části. Oproti uplynulým třem sezonám, kdy O2 TV Sport vysílala první a čtvrtou volbu, se jedná o skoro dvojnásobný nárůst obsahu z českého fotbalu,“ informuje v tiskové zprávě O2.

Nyní vyjednává s Českou televizí a dalšími kanály o možnosti přenechat jeden zápas do jejich vysílání. „Z kontraktu vyplývá povinnost nejméně jeden zápas pustit do volně šiřitelného prostoru," dodala Lenerová. ČT nyní řeší, v jaké podobě se fotbalové lize bude věnovat. „Nastalá situace je pro nás nová, další kroky tak budou primárně předmětem interní diskuze, případně celkové revize vysílání klubového fotbalu v České televizi," uvedla v prohlášení tisková mluvčí ČT Karolina Blinková.

Do těchto úvah je podle ní nutné zahrnout i aktuální vládní návrh novely zákona o DPH, který České televizi může odebrat 350 až 400 milionů korun určených na financování druhé vlny digitalizace, což může vést k omezení šíře služeb, které ČT nabízí. ČT má do roku 2022 zajištěna práva na zápasy české fotbalové reprezentace včetně Ligy národů a do roku 2021 na zápasy Evropské ligy s právem první volby.

Fotbalová liga se bude oproti minulé sezoně hrát ve čtyřech hracích dnech a zápasy budou mít pevně stanovený začátek. V pátek se bude hrát od 18:30, v sobotu od 15:00, 17:00 a 19:00, v neděli od 15:00 a 18:00 a v pondělí od 18:00. V zimním období dojde k posunu a v pátek se bude hrát od 17:30 a v sobotu a v neděli od 15:00 a 17:00.

O2 TV v každém hracím dnu odvysílá alespoň jeden zápas natočený na 13 kamer. Zbylé zápasy budou natáčeny na zmenšený počet kamer v menší kvalitě.

Prostřednictvím moderních technologií bude navíc O2 TV českým fanouškům i nadále přinášet výhody takzvané multidimenze, která fanouškům umožňuje sledovat několik sportovních přenosů současně, přepínat mezi různými kamerami, cokoli si zastavit, přetočit nebo nahrát. „Díky multidimenzi, která jim umožní sledování zápasů až na čtyřech zařízeních, nepřijdou nyní o žádný zápas, kteréhokoliv klubu. Z každého kola bude O2 TV vyrábět čtyři televizní utkání v nejlepší vysílací kvalitě a další čtyři utkání v takzvané streaming kvalitě, která rovněž odvysíláme v O2 TV v rámci multidimenze,“ prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.

Podmínky smlouvy si pochvaluje i Ligová fotbalová asociaci. „Smlouva odpovídá parametrům, které jsme garantovali klubům, jako jsou jednotné TV sloty a významné navýšení příjmů,“ říká Dušan Svoboda, předseda LFA.

O2 TV nadále plánuje podílet se na projektu videorozhodčích. I pro budoucí ročníky nejvyšší fotbalové soutěže poskytne O2 Ligové fotbalové asociaci přenosový vůz, který splňuje všechny podmínky pro práci videorozhodčího.

Větší počet přenosů si vyžádá i personální posílení fotbalové redakce. Po zdravotní dovolené se k české fotbalové lize vrací zkušený komentátor Tomáš Radotínský. Reportéra Davida Sobiška pak doplní reportérka Monika Čuhelová, která má za sebou pětileté působení v České televizi.

„Letos se nám podařilo získat výhradní práva na Ligu mistrů, značný podíl budeme mít na vysílání hokejové extraligy a poslední třešničkou na dortu jsou kompletní práva na první českou fotbalovou ligu. Ligu mistrů máme do roku 2021, hokejovou extraligu do roku 2023, basketbalovou Euroligu do roku 2021 a nová smlouva na fotbalovou ligu je až do sezony 2021/2022," láká diváky Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko patří k nejlevnějším evropským zemím pro tranzit kamionů

26.03.2019 13:00 Náklady nákladních dopravců na mýto a pohonné hmoty v Česku patří k nejnižším v Evropě. Těžké…

Babiš dostal dopis od odborů, huti ArcelorMittal Ostrava prý hrozí zánik

26.03.2019 12:15 Odboráři, kteří se obávají o osud hutního podniku ArcelorMittal Ostrava (AMO), poslali další dopis…

CPI miliardáře Vítka získala provozní úvěr na 13,1 miliardy

26.03.2019 12:10 Realitní skupina CPI Property Group, jejímž většinovým akcionářem je podnikatel Radovan Vítek,…

Philip Morris ČR loni zvýšil zisk. Češi típají klasické cigarety, našli si…

26.03.2019 09:46 Aktualizováno Kutnohorskému výrobci tabáku Philip Morris ČR loni meziročně vzrostl čistý zisk o 10,1 procenta na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama