Zvýhodnění práce na dohodu? Vláda návrh smetla, prý by zaměstnancům uškodil

Praha - Babišova vláda v demisi dnes zamítla deseti poslanců z řad TOP 09, hnutí ANO, ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL a hnutí STAN na zvýšení hranice pro odvod zdravotního a sociálního pojištění z odměn z dohod o provedení práce vláda nepodpořila.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Poslanci chtěli hranici pro odvody zvýšit z nynějších 10.000 korun na 11.500 korun měsíčně. Díky růstu limitu by si mohli podle autorů v čele s Dominikem Ferim (TOP 09) polepšit například studenti na brigádách, lidé na rodičovské dovolené s drobnými přivýdělky nebo pracující důchodci.

"Po zvýšení limitu pro účast na nemocenském pojištění by podle mínění vlády řada z nich mohla ztratit nárok na dávku v případě nemoci a prohloubila by se u nich nemožnost získávat svou prací současně i důchodové nároky," uvedli ale legislativci ve stanovisku pro vládu.

Předkladatelé upozorňují na to, že mez pro odvody z dohod o provedení práce se navzdory inflaci, vývoji mezd a výkonu ekonomiky sedm let neměnila. 

Vládní legislativci oponují, že ačkoli tyto dohody by neměly být dlouhodobějším zdrojem příjmů, v některých případech tomu tak je. Neexistuje žádný důvod, aby zaměstnanci pracující na základě dohody o provedení práce byli na rozdíl od ostatních zaměstnanců vyloučeni z účasti na nemocenském pojištění, stálo v podkladech pro ministry.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Agrofert dotace na nové projekty nedostává, brání se fond. Oznámil termín…

13.12.2018 16:42 Aktualizováno Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) potvrdil, že od 2. srpna neproplatil koncernu Agrofert…

V ČEZ se bojuje za vyšší mzdy. Zatím porostou jen v dceřiných firmách

13.12.2018 16:37 Odboráři integrovaných dceřiných firem skupiny ČEZ, mezi které patří mimo jiné společnosti ČEZ…

Na dálnici D1 jsou stále kolony, kolaps způsobuje mnohamilionové škody

13.12.2018 15:00 Aktualizováno Dálnice D1 na Vysočině je průjezdná v obou směrech, je prosolená a mokrá. Řidiči ale jen pomalu…

Autem pro dárky? Ceny pohonných hmot stále klesají. Přehled pro řidiče

13.12.2018 09:50 Aktualizováno Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o 31 haléřů na 32,49…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama