"Akční dáma" v čele ministerstva průmyslu? Podnikatelé ocenili nominaci Novákové

Praha - Podnikatelské svazy i odborníci v energetice uvítali, že se má ministryní průmyslu stát šéfka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková. Vzhledem ke svým profesním zkušenostem podle Hospodářské komory vnese do resortu podnikatelský pohled.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Ministryni Novákovou čeká velmi důležitá agenda spojená se znovunastartováním obnovitelných zdrojů, které vyplývá z předpisů, jež v těchto týdnech finišují pro celou EU. Jde především o ochranu práv samovýrobců a komunit vyrábět si a spotřebovávat či skladovat vlastní čistou energii," uvedl předseda Komory obnovitelných zdrojů energie Štěpán Chalupa.

"Jako ministryně by se měla zaměřit na to, jak podnikatelům ulevit od nadměrné administrativy a byrokracie. Podnikatelé mají podnikat a ne papírovat, přičemž administrativní zátěž uvalená na bedra podnikatelů se navzdory všem slibům politiků o nápravě stále zvyšuje," uvedla Hospodářská komora.

"MPO je pro nás klíčový resort, společně budeme chtít řešit důležité oblasti pro rozvoj české ekonomiky, jako jsou například digitalizace, Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, energetika nebo export," dodal prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

Prezident Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček Novákovou zná jako "pragmatickou a akční dámu". "Má podnikatelskou intuici a nebojí se trvat na svém názoru. Její silná stránka budou nové technologie a obecně podnikání na bázi 4.0, má výhodu i v tom, že jí není cizí legislativní prostředí," řekl. 

"Chci pracovat na tom, aby se některé věci zlepšily, což se týká především obrovského množství byrokracie, která padá na podnikatele, a stále přicházející nové a nové legislativy. Nebudu zastírat, že mám zájem na MPO posílit oblast obchodu a služeb," uvedla dnes Nováková. Sektoru maloobchodu se dosud věnovalo spíše ministerstvo zemědělství. Nováková se chce zaměřit i na digitalizaci a robotizaci i na rozhodnutí o dostavbě jaderných bloků v Dukovanech či v Temelíně. 

Nováková podniká ve vývoji softwaru a poskytování informačně technologických a poradenských služeb pro obchod, logistiku a distribuci - je majitelkou a předsedkyní představenstva IT firmy U&SLUNO. Má i podíl ve společnosti Language Planet, která provozuje mezinárodní mateřskou školu Villa Luna. Od loňska je i viceprezidentkou Hospodářské komory ČR.

Na MPO má brzy nastoupit také dosavadní předseda Technologické agentury ČR Petr Očko. "Prošel otevřeným a transparentním výběrovým řízením. Nastoupit má k 1. červenci na pozici náměstka pro řízení sekce technologie 4.0," řekla Lidovým novinám (LN) mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metrostav hlásí za loňský rok propad zisku, tržby naopak vzrostly o…

19.04.2019 14:26 Stavební firmě Metrostav loni klesl čistý zisk meziročně o 7,6 procenta na 363,2 milionu korun.…

Česko je na štíru s čerpáním eurodotací, Brusel letos proplatil 27,6…

19.04.2019 13:45 Evropská komise do konce března Česku proplatila 27,6 procenta dotací určených na programové období…

Velkoobchodům Makro stoupl zisk na 606 milionů korun, tržby klesly

19.04.2019 13:01 Velkoobchodům Makro Cash&Carry meziročně stoupl ve finančním roce 2017/2018 zisk o pět procent na…

ŘLP zvýšilo obrat, 150 milionů ze zisku se má převést do státního rozpočtu

19.04.2019 10:45 Ministerstvo dopravy chce převést 150 milionů korun ze zisku Řízení letového provozu do státního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama