Stát uzavřel tendr na auta za 800 milionů, patrně vyhrála Škoda

Praha - Stát na přelomu června a července uzavřel tendr na nákup a servis osobních aut za více než 800 milionů korun. Hlavního vítěze zatím stát nezveřejnil, zřejmě se jím ale stane Škoda Auto. Do poloviny července ale ještě trvá lhůta pro případné podání námitek proti výsledku výběrového řízení.

Přidejte svůj názor

Škoda Auto, a.s.
doporučujeme

Stát v tendru oslovil několik automobilek i dealerů aut. Většinu požadovaných vozů dodá podle serveru Škoda a část také její hlavní konkurent na českém trhu, automobilka Hyundai. 

"V souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek bylo oznámení o výběru dodavatele zasláno pouze účastníkům zadávacího řízení. Pokud nebudou ve stanovené lhůtě podány námitky, se kterými by se ministerstvo financí muselo vypořádat, po jejím vypršení MF neprodleně uzavře smlouvy s vybranými dodavateli, které bude možné zveřejnit. Lhůta vyprší v polovině červencem," řekl pro idnes.cz Filip Běhal z ministerstva financí.

Zakázka se týká dodávky aut na běžný pohon, včetně servisu a asistenčních služeb. Vozy bude stát odebírat průběžně podle potřeby během dvou let. Zakázky se kromě ministerstva financí jako centrálního zadavatele účastní také ministerstva dopravy, obrany, průmyslu a obchodu, kultury, školství, zdravotnictví, životního prostředí a pro místní rozvoj.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko patří k nejlevnějším evropským zemím pro tranzit kamionů

26.03.2019 13:00 Náklady nákladních dopravců na mýto a pohonné hmoty v Česku patří k nejnižším v Evropě. Těžké…

Babiš dostal dopis od odborů, huti ArcelorMittal Ostrava prý hrozí zánik

26.03.2019 12:15 Odboráři, kteří se obávají o osud hutního podniku ArcelorMittal Ostrava (AMO), poslali další dopis…

CPI miliardáře Vítka získala provozní úvěr na 13,1 miliardy

26.03.2019 12:10 Realitní skupina CPI Property Group, jejímž většinovým akcionářem je podnikatel Radovan Vítek,…

Philip Morris ČR loni zvýšil zisk. Češi típají klasické cigarety, našli si…

26.03.2019 09:46 Aktualizováno Kutnohorskému výrobci tabáku Philip Morris ČR loni meziročně vzrostl čistý zisk o 10,1 procenta na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama