Trendy v kempování? Češi chtějí komfort hotelů, mění se ešusy i karimatky

Praha - Pokud jde o kemping, Češi preferují větší stany pro rodiny se dvěma dětmi a velkou "předsíní". Roste také poptávka po produktech šetrnějších k přírodě a z obnovitelných materiálů jako je například nádobí z bambusu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle obsahové manažerky srovnávače cen Heureka.cz Alexandry Čermákové se průměrná cena nejoblíbenějších modelů stanů pohybuje mezi 2000 a 4000 korunami, do výsledné ceny však vstupuje mnoho faktorů. "Kromě velikosti rozloženého stanu je důležitá také jeho skladnost, váha, nepromokavost tropika a další. To vše se odráží na konečné ceně, která se může vyšplhat i na pár desítek tisíc," uvedla Čermáková.

"Lidé oceňují zejména integrované podlážky v předsíni, které jsou plně uzavíratelné a chrání jejich vybavení a také PVC okna, která umožňují, aby bylo ve stanu světlo. Když to shrneme, rodiny se snaží své děti dostat v dnešní době blíže k přírodě, ale zároveň si chtějí udržet komfort hotelů za nižší ceny," uvedl Jan Marušák z e-shopu s outdoorovým vybavením 4camping.cz.

Podle manažera výstavy stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech Víta Hrušky je skokanem roku kempingový nábytek, jehož prodeje stouply meziročně o desítky procent. "Za zmínku stojí také obrovský letošní zájem o kempingové nádobí, ať už klasické, skládací, z bambusu nebo z melaninu," dodal Hruška.

Už dávno se nevaří jen na ohni, roste zájem o různé typy vařičů. Díky váze a velikosti se jednoduše sbalí do batohu. Oheň je tak k dispozici za každého počasí na jakémkoliv místě. Také ešusy jsou moderní, s různými povrchovými úpravami - ocelové, nerezové, titanové. Podobný trend komfortu lze vysledovat například i mezi nejpopulárnějšími karimatkami. "Většina top modelů jsou už samonafukovací, a přesto vahou a skladností překonají ty klasické," dodala Čermáková.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letiště Praha během léta praskalo ve švech. Kolik cestujících odbavilo?

17.10.2019 11:49 Letiště Praha odbavilo během letní sezóny 5,81 milionu cestujících, což je o šest procent více než…

Škoda Auto bude lacinou značkou? Odbory ztrhaly strategii Volkswagenu

17.10.2019 10:00 Odbory automobilky Škoda Auto kritizují chystanou strategii koncernu Volkswagen, který podle…

Exemplární trest. ČNB uložila BH Securities tučnou pokutu kvůli dluhopisům

17.10.2019 07:37 Česká národní banka uložila pokutu pět milionů korun obchodníkovi s cennými papíry BH Securities za…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama