Trendy v kempování? Češi chtějí komfort hotelů, mění se ešusy i karimatky

Praha - Pokud jde o kemping, Češi preferují větší stany pro rodiny se dvěma dětmi a velkou "předsíní". Roste také poptávka po produktech šetrnějších k přírodě a z obnovitelných materiálů jako je například nádobí z bambusu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle obsahové manažerky srovnávače cen Heureka.cz Alexandry Čermákové se průměrná cena nejoblíbenějších modelů stanů pohybuje mezi 2000 a 4000 korunami, do výsledné ceny však vstupuje mnoho faktorů. "Kromě velikosti rozloženého stanu je důležitá také jeho skladnost, váha, nepromokavost tropika a další. To vše se odráží na konečné ceně, která se může vyšplhat i na pár desítek tisíc," uvedla Čermáková.

"Lidé oceňují zejména integrované podlážky v předsíni, které jsou plně uzavíratelné a chrání jejich vybavení a také PVC okna, která umožňují, aby bylo ve stanu světlo. Když to shrneme, rodiny se snaží své děti dostat v dnešní době blíže k přírodě, ale zároveň si chtějí udržet komfort hotelů za nižší ceny," uvedl Jan Marušák z e-shopu s outdoorovým vybavením 4camping.cz.

Podle manažera výstavy stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech Víta Hrušky je skokanem roku kempingový nábytek, jehož prodeje stouply meziročně o desítky procent. "Za zmínku stojí také obrovský letošní zájem o kempingové nádobí, ať už klasické, skládací, z bambusu nebo z melaninu," dodal Hruška.

Už dávno se nevaří jen na ohni, roste zájem o různé typy vařičů. Díky váze a velikosti se jednoduše sbalí do batohu. Oheň je tak k dispozici za každého počasí na jakémkoliv místě. Také ešusy jsou moderní, s různými povrchovými úpravami - ocelové, nerezové, titanové. Podobný trend komfortu lze vysledovat například i mezi nejpopulárnějšími karimatkami. "Většina top modelů jsou už samonafukovací, a přesto vahou a skladností překonají ty klasické," dodala Čermáková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Růst minimální mzdy? ČSSD slevila, přichází s novým návrhem

24.09.2018 18:35 Aktualizováno Praha - Sociální demokracie po dnešní koaliční radě navrhuje růst minimální mzdy od ledna o 1200…

Stát nezabere akcie Harvardského holdingu. Soud rozhodl jinak

24.09.2018 17:14 Aktualizováno Praha - Harvardský průmyslový holding (HPH) dostane od dvou kyperských společností zpět zhruba 850…

Finanční úřad otravuje kvůli svatební hostině? Podle Schillerové oprávněně

24.09.2018 14:46 Praha - Finanční úřad v Přerově byl oprávněn žádat novomanžele o informace týkající se jejich…

Důvěra v ekonomiku stoupla jen mírně. Čechy začíná tížit drahota, ukazuje…

24.09.2018 10:46 Aktualizováno Praha - Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama