Češi přestávají remcat? Podívejte se, jak dopadlo hodnocení ekonomiky

Praha - Současná ekonomická situace Česka je dobrá podle 49 procent lidí, podle třetiny není ani dobrá, ani špatná. Za nepříznivou ji v aktuálním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) označuje 15 procent lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

CZK
doporučujeme

Letos červnu stejně jako v květnu pokládalo ekonomickou situaci ČR dobrou 49 procent, což je nejlepší výsledek za posledních 19 let.

Aktuální hodnocení je výrazně lepší než před rokem v červnu 2017, kdy kladně ekonomickou situaci hodnotilo 38 % dotázaných, tj. o 11 procentních bodů méně než v aktuálním šetření, zatímco negativních ohlasů bylo 19 %, tedy o 4 procentní body více, informuje soc.cas.cz. O 6 procentních bodů vyšší byl tehdy i podíl těch, kdo ekonomickou situaci hodnotí jako „ani dobrou, ani špatnou“.

Optimismus v hodnocení narůstá se zlepšující se subjektivně hodnocenou životní úrovní respondenta a rovněž s rostoucím příjmem, spokojeností s vlastním životem či zvyšující se spokojeností s politickou situací.

Optimističtěji se o situaci vyjadřují třeba vysoce kvalifikovaní odborní nebo vedoucí pracovníci. Se zlepšením ekonomické situace Česka letos počítá čtvrtina lidí, zatímco 15 procent Čechů očekává, že se zhorší.

Podobně kladně jako tuzemské hospodářství vidí lidé i situaci vlastních domácností. Podle 52 procent je dobrá a podle 12 procent špatná.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oteplování se projevuje i v peněženkách Čechů, každý rok zaplatíme miliardy

23.03.2019 11:46 Aktualizováno Lidé budou muset ze svých kapes vytáhnout miliardy korun. To jsou částky, které naši republiku…

Spor internetových rivalů: Seznam.cz napadl Google, prý zvýhodňuje…

23.03.2019 08:04 Česká internetová společnost Seznam.cz dnes vyzvala svého amerického rivala Google, aby zveřejnil…

Životní úroveň? Spokojena je polovina Čechů, kritičtější jsou důchodci

22.03.2019 16:53 Zhruba polovina lidí v Česku považuje hospodářskou situaci země i životní úroveň své domácnosti za…

Zaměstnanci ve Škoda Auto si polepší, mzdy vzrostou o 2500 korun měsíčně

22.03.2019 16:09 Tarifní mzdy zaměstnanců v automobilce Škoda Auto vzrostou s platností od 1. dubna o 2500 korun…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama