Češi přestávají remcat? Podívejte se, jak dopadlo hodnocení ekonomiky

Praha - Současná ekonomická situace Česka je dobrá podle 49 procent lidí, podle třetiny není ani dobrá, ani špatná. Za nepříznivou ji v aktuálním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) označuje 15 procent lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

CZK

Letos červnu stejně jako v květnu pokládalo ekonomickou situaci ČR dobrou 49 procent, což je nejlepší výsledek za posledních 19 let.

Aktuální hodnocení je výrazně lepší než před rokem v červnu 2017, kdy kladně ekonomickou situaci hodnotilo 38 % dotázaných, tj. o 11 procentních bodů méně než v aktuálním šetření, zatímco negativních ohlasů bylo 19 %, tedy o 4 procentní body více, informuje soc.cas.cz. O 6 procentních bodů vyšší byl tehdy i podíl těch, kdo ekonomickou situaci hodnotí jako „ani dobrou, ani špatnou“.

Optimismus v hodnocení narůstá se zlepšující se subjektivně hodnocenou životní úrovní respondenta a rovněž s rostoucím příjmem, spokojeností s vlastním životem či zvyšující se spokojeností s politickou situací.

Optimističtěji se o situaci vyjadřují třeba vysoce kvalifikovaní odborní nebo vedoucí pracovníci. Se zlepšením ekonomické situace Česka letos počítá čtvrtina lidí, zatímco 15 procent Čechů očekává, že se zhorší.

Podobně kladně jako tuzemské hospodářství vidí lidé i situaci vlastních domácností. Podle 52 procent je dobrá a podle 12 procent špatná.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nástup průmyslových robotů? V Česku je používá 16 procent firem

22.01.2019 11:11 Průmyslové roboty v Česku využívá 16 procent firem ve zpracovatelském průmyslu. Mezi velkými…

Ruce pryč od Babišova byznysu? Premiérův švagr odešel z firem Agrofertu

22.01.2019 08:31 Švagr premiéra Andreje Babiše (ANO) Martin Herodes odešel ze dvou firem Agrofertu, ve kterých do…

ČT se vysmála Jaromíru Soukupovi: Nemá jen 11 pořadů, ale i 39 firem a…

21.01.2019 22:01 Aktualizováno Jaromír Soukup se ve svých pořadech často naváží do veřejnoprávní České televize. Tentokrát si však…

Realitní makléři budou muset mít kvalifikaci či VŠ, schválila vláda.…

21.01.2019 18:29 Aktualizováno Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama