Češi řeší vedra na poslední chvíli. Po ventilátorech se v e-shopech jen zaprášilo

Praha - Vlna veder, které sužuje Česko, je znát i v e-shopech. Za posledních 14 dní vzrostlo ve srovnání se zbytkem roku vyhledávání zboží v kategorii klimatizace o 500 procent. Novinkou na trhu jsou ochlazovače vzduchu, které ve vyhledávání přeskočily loňskou jedničku, domácí ventilátory. Strmě roste zájem i o bazény.

Přidejte svůj názor

Počasí

Hledanost ochlazovačů vzduchu stoupla o 315 procent. Zájem o přenosné bazény a výrobníky ledu vzrostl proti zbytku roku o 98 procent, resp. o 86 procent.

"Přestože by se zdálo logické, že se na vedra připravují lidé s předstihem, největší nárůst prodejů nastává vždy na poslední chvíli, tedy až tropické teploty zákazníky potrápí. Dalo by se říci, že drtivá většina lidí vše řeší na poslední chvíli," uvedl ředitel společnosti Shoptet Miroslav Uďan.

Na Alza.cz byly ve středu odpoledne nejběžnější mobilní klimatizace v ceně do 12.000 vyprodané. "Od dnešního rána zásoby postupně doplňujeme a i nadále budeme, podle závozu dodávek," uvedla mluvčí Patricie Šedivá. Dobře se podle ní prodávají i malé bazénky a nafukovací hračky do vody - meziroční nárůst je přes 130 procent.

Mountfield díky vedrům zaznamenal v červenci rekordní prodeje jak u kopaných bazénů, tak i nafukovacích a nadzemních bazénů. 

"Zákazníci mnohem více vyhledávají aktivity ve vodě, tedy vše od aquaparků a po nejrůznější vodní radovánky jako například paddleboarding, kurzy potápění, flyboarding," uvedla ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Ve středu, kdy teploty dosáhly až na 37 stupňů, jen zákazníci v obchodech Albert koupili téměř tři čtvrtě milionu piv a přes 400.000 lahví vody. Největšími meziročními skokany jsou nealkoholická piva a minerálky. Prodej balených vod vrostl meziročně o více než 40 procent. Naopak málo se prodávají během extrémních teplot džusy a lihoviny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČEZ expanduje v Rumunsku, kupuje firmu High Tech Clima

15.10.2018 09:40 Energetická společnost ČEZ prostřednictvím nizozemské investiční firmy CEZ New Energy Investments…

Ekonomové si pochvalují výsledky voleb do Senátu

13.10.2018 20:55 Senát bude nadále fungovat jako pojistka, říká po volbách ekonomka a ředitelka společnosti Next…

Zima se blíží. Na co máte od pojišťovny nárok a jak se domoci odškodnění?

13.10.2018 11:57 Zima se pomalu vkrádá do Česka a už na konci října začne ve vyšších polohách padat sníh. Nepotrvá…

Huť ArcelorMittal Ostrava koupí britská společnost, analytici kontrakt…

12.10.2018 16:50 Hutní podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO) koupí britská společnost Liberty House. Skupina…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama