Češi řeší vedra na poslední chvíli. Po ventilátorech se v e-shopech jen zaprášilo

Praha - Vlna veder, které sužuje Česko, je znát i v e-shopech. Za posledních 14 dní vzrostlo ve srovnání se zbytkem roku vyhledávání zboží v kategorii klimatizace o 500 procent. Novinkou na trhu jsou ochlazovače vzduchu, které ve vyhledávání přeskočily loňskou jedničku, domácí ventilátory. Strmě roste zájem i o bazény.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

Hledanost ochlazovačů vzduchu stoupla o 315 procent. Zájem o přenosné bazény a výrobníky ledu vzrostl proti zbytku roku o 98 procent, resp. o 86 procent.

"Přestože by se zdálo logické, že se na vedra připravují lidé s předstihem, největší nárůst prodejů nastává vždy na poslední chvíli, tedy až tropické teploty zákazníky potrápí. Dalo by se říci, že drtivá většina lidí vše řeší na poslední chvíli," uvedl ředitel společnosti Shoptet Miroslav Uďan.

Na Alza.cz byly ve středu odpoledne nejběžnější mobilní klimatizace v ceně do 12.000 vyprodané. "Od dnešního rána zásoby postupně doplňujeme a i nadále budeme, podle závozu dodávek," uvedla mluvčí Patricie Šedivá. Dobře se podle ní prodávají i malé bazénky a nafukovací hračky do vody - meziroční nárůst je přes 130 procent.

Mountfield díky vedrům zaznamenal v červenci rekordní prodeje jak u kopaných bazénů, tak i nafukovacích a nadzemních bazénů. 

"Zákazníci mnohem více vyhledávají aktivity ve vodě, tedy vše od aquaparků a po nejrůznější vodní radovánky jako například paddleboarding, kurzy potápění, flyboarding," uvedla ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Ve středu, kdy teploty dosáhly až na 37 stupňů, jen zákazníci v obchodech Albert koupili téměř tři čtvrtě milionu piv a přes 400.000 lahví vody. Největšími meziročními skokany jsou nealkoholická piva a minerálky. Prodej balených vod vrostl meziročně o více než 40 procent. Naopak málo se prodávají během extrémních teplot džusy a lihoviny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letecké spoje do Číny fungují beze změn, prodejci nabízejí storna

24.01.2020 16:20 Letečtí dopravci a prodejci letenek začali kvůli výskytu koronaviru v Číně nabízet bezplatné…

Na co půjdou přebytky státního rozpočtu? Schillerová prosazuje radikální…

24.01.2020 12:24 Případné přebytky státního rozpočtu asi bude možné do budoucna využít jen na snížení státního dluhu…

Bude ČNB víc investovat do zelených dluhopisů? Michl je pro, Rusnok oponuje

24.01.2020 12:04 Člen bankovní rady České národní banky Aleš Michl navrhne při diskusích vedení centrální banky…

Důvěra v českou ekonomiku klesla, spotřebitelé jsou skeptičtí

24.01.2020 10:25 Důvěra v českou ekonomiku v lednu oslabila z prosincových 99,1 bodu na 98,1 bodu, a dostala se tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama