Češky míří do hospod. Lákají je nové příchutě piv, muži jsou konzervativnější

Plzeň - Počet Češek, které navštěvují pivnice, roste. Rády zkoušejí nové chutě a vyhovuje jim, že hospody nabízejí stále větší počet čepovaných piv, ciderů i nealkoholických nápojů.

Přidejte svůj názor

Pivní restaurace Na stojáka v Brně

I když je tento trend celoroční, léto jich láká více, hlavně díky komfortním předzahrádkám, kterých přibývá. V horkém počasí tvoří ženy více než třetinu návštěvníků. 

"Ženy rády ochutnávají různé druhy piv, hlavně speciály. Proto mají rády piva z minipivovarů. Nepijí jenom sladká piva, ale často také hořká," uvedl spolumajitel druhé největší plzeňské restaurace Beer Factory a stavitel restauračních minipivovarů Josef Krýsl. Podle něj jsou ženy středního věku a starší odvážnější a chtějí zkoušet nové nápoje, kdežto muži inklinují spíše ke klasice, tedy k ležákům a desítkám. Mladé ženy i muži mají chutě zhruba stejné. U žen bodují nealkoholická ochucená piva.

"V chladnější polovině roku tvoří nyní ženy čtvrtinu návštěvníků, na jaře a v létě je to 30 procent a za horkého počasí pak přes třetinu všech návštěvníků," uvedl pro ČTK obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz. 

Letošní sezona podle pivovarů a restaurací láme pivní rekordy. Nebývale teplé a slunečné počasí si Češi užívají od poloviny dubna. Za růstem prodejů je zejména čepované pivo. Ve vedrech se několikanásobně zvedá odbyt nealkoholických piv, radlerů a ciderů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za hračky utratíme před Vánoci přes tři miliardy. Jaké jsou letošní trendy?

20.09.2018 15:20 Praha - České domácnosti letos utratí za hračky před Vánocemi přes 3,1 miliardy korun, což je o 100…

Tendr na mýtný systém neporušil zákon. ÚOHS zamítl námitky firmy Kapsch

20.09.2018 14:50 Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) znovu rozhodl o tendru na mýtný systém. V novém…

Zahraniční dluh ČR vzrostl na 4,388 bilionu. Největší podíl má bankovní…

20.09.2018 13:55 Aktualizováno Praha - Zahraniční dluh České republiky činil ke konci června 4,388 bilionu korun. Ve srovnání s…

Drahota u benzínek: Ceny jsou nejvyšší od prosince 2014. Kvůli USA má být…

20.09.2018 10:18 Aktualizováno Praha - Benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o dva haléře na 33,54 koruny za litr a nafta o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama