Šéf rozhlasu Zavoral dostane odměnu 480 tisíc. Není důvod ji snižovat, rozhodla rada

Praha - Rada Českého rozhlasu (ČRo) rozhodla, že generální ředitel ČRo René Zavoral dostane za letošní první pololetí odměnu 480 tisíc korun. Kde o maximální částku, kterou může získat.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ředitel ČRo René Zavoral

"Není žádných důvodu snižovat odměnu," uvedla předsedkyně rady Hana Dohnálková. Odměna generálního ředitele může dosáhnout až trojnásobku jeho měsíčního platu, tedy právě 480.000 Kč.

Zavoral dostal za druhé pololetí loňského roku odměnu sníženou o deset procent. Důvodem bylo porušení kodexu ČRo kvůli odvysílání reportáže Janka Kroupy o koncernu Agrofert, který do loňského února vlastnil současný premiér Andrej Babiš (ANO).

Reportáž informovala o tom, že Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy a holding na ně pobírá evropské dotace. Následně o příspěvku diskutovala Rada ČRo, kde si na něj jako na neobjektivní stěžoval místopředseda rady Tomáš Kňourek. Nedostatky v reportáži konstatoval i Zavoral.

V rámci rozvojového plánu rozhlasu na roky 2019 - 2022 bude prý Zavotal usilovat o zvýšení rozhlasového poplatku o pět korun, které by zvýšilo roční výnosy o 225 milionů Kč. Současná výše poplatku 45 korun se neměnila od roku 2005.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průmyslové zóny za státní peníze? Měly růst na brownfieldech, realita je…

22.10.2018 16:07 Aktualizováno Průmyslové zóny za státní peníze se staví hlavně na zelené louce místo na brownfieldech, dřívějších…

Čechy zasáhne vlna zdražování. Přijde šok hlavně u elektřiny, avizují…

22.10.2018 13:51 Aktualizováno České domácnosti si v příštím roce připlatí za elektřinu a plyn, roste také cena uhlí. Alternativou…

Co vše lidé dělají v práci? Zaměstnavatelé by se mnohdy divili

22.10.2018 11:38 Kancelář může být velmi stresující prostor; obzvláště, když hoří termíny pro splnění úkolů a šéf…

Česká pošta má nového finančního ředitele, čeká ho nelehký úkol

22.10.2018 10:31 Novým ředitelem divize finance České pošty je ode dneška dosavadní jednatel maloobchodního řetězce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama