Kaufland se rozhádal s velkým dodavatelem: Z českých regálů zmizí některé oblíbené výrobky

Praha - Některé produkty, které lidé dosud nakupovali v prodejnách obchodního řetězce Kaufland, už v regálech do budoucna nenajdou. Německá centrála Kauflandu potvrdila, že v supermarketech přestane prodávat produkty společnosti Unilever. Co přesně to znamená pro české zákazníky?

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Kaufland

Podle německé agentury DPA se opatření dotkne německého, českého, slovenského, polského, bulharského, rumunského a chorvatského trhu. V Německu z regálů zmizí asi 480 značek jako Magnum, Lipton, Ben & Jerry's, Dove nebo Domestos. Čeští zákazníci ale zatím mohou být v klidu, tuzemského trhu se takto velká „čistka“ netýká.

„V České republice se nejedná o kompletní vylistování produktů Unilever. Toto opatření se týká pouze značek Knorr, Sunlight, Cocolino a Surf.
Tyto značky u nás zákazníci najdou do vyprodání zásob," uvedla pro EuroZprávy.cz Ivana Dvořáková z tiskového oddělení Kauflandu. 

Změna se dotkne také Slovenska. Lidé ve slovenských obchodech Kaufland nenajdou celkem 34 značek, mezi nimi výrobky od Knorr, Surf či Coccolino.

Podle Kauflandu nese vinu Unilever a jeho cenová politika. Společnost údajně výrazně zvýšila ceny, za které Kaufland produkty nakupuje. Kvůli tomu už by prý Kaufland zákazníkům nemohl garantovat „nejlepší ceny“ na trhu.

Řetězec plánuje vyřazené produkty nahradit výrobky od jiných dodavatelů a také zbožím prodávaným pod privátní značkou Kauflandu. „Nadále Kaufland nabízí svým zákazníkům širokou paletu produktů od silných značek a vlastních značek a nabízí atraktivní alternativy pro každodenní nakupování," dodala pro EuroZprávy.cz Dvořáková. 

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČR je exekutorská velmoc, přestože jejich počet klesá

23.01.2019 18:23 Počet exekucí v ČR klesl. Nyní se vede celkem 4,542.882 exekucí vůči fyzickým osobám, v roce 2017…

Skokan roku v inovacích. Česko boduje v prestižním světovém žebříčku a…

23.01.2019 14:02 Česká ekonomika slaví další mezinárodní úspěchy. Prestižní žebříček, který sestavuje americká…

Křetínský nám chce „mluvit“ do nákupů. Který řetězec má v plánu získat?

23.01.2019 10:07 Daniel Křetínský už se na českém trhu pohybuje v mnoha oblastech, především v energetice, ale…

Nástup průmyslových robotů? V Česku je používá 16 procent firem

22.01.2019 11:11 Průmyslové roboty v Česku využívá 16 procent firem ve zpracovatelském průmyslu. Mezi velkými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama