Zájem o Zahradu Čech byl rekordní, v soutěži bodoval prvorepublikový recept

Litoměřice - Rekordní počet lidí navštívilo zahrádkářský veletrh Zahrada Čech. Pěkné počasí přilákalo na výstaviště do Litoměřic během devíti dnů na 90.000 lidí, což je zhruba o 8000 více než loni. ČTK to dnes řekla obchodní ředitelka provozní společnosti Michaela Mokrá.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na největší výstavě věnované zahrádkářům, kutilům, zahradníkům, chatařům a chalupářům na severu Čech mohli lidé vybírat z tradičního sortimentu u téměř pěti set vystavovatelů a prodejců na ploše přes 5000 metrů čtverečních. Veletrh skončil v sobotu večer.

Spokojeni byli pořadatelé už při zahájení veletrhu. První výstavní sobotu prošlo branami výstaviště 18.500 návštěvníků. "V sobotu přesáhla návštěvnost hodnotu, která byla naposledy před deseti lety. Poslední výstavní den, na který lákala mimo jiné zpěvačka Hana Zagorová, zavítalo na výstaviště 16.500 návštěvníků," uvedla Mokrá.

Pozitivnímu ohlasu se podle Mokré těšily hlavní expoziční části, které se v tomto roce nesly v prvorepublikovém duchu. Nosným tématem byly symboly první republiky. Po areálu byly umístěny výstavy, které nastínily význam a historii státního znaku, hymny, trikolory, lípy i prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

V doprovodném programu nechyběla řada hudebních vystoupení, tradičních i netradičních soutěží, jako bylo vyhlášení prvorepublikového receptu, kterým se staly hrách a kroupy s uzeným masem od Ireny Polákové z Hlubočep. Zelinářská unie Čech a Moravy vybrala z výrobců kysaného zelí Bystročické kysané zelí ze Zelárny Jiřího Kubíčka.

Poslední den výstavy časopis Zahrádkář vyhlásil vítěze soutěží v kategoriích Křišťálové jablko, Největší výpěstek a Nejzajímavější kuriozita.

Areál výstaviště se letos otevře ještě od 3. do 5. října, kdy okresní hospodářská komora ve spolupráci s městem pořádají třetí ročník akce Techdays zaměřené na podporu technického vzdělávání. Od 26. do 28. října se na Zahradě Čech uskuteční oslava 100 let od vzniku Československa, kterou pořádá Ústecký kraj.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firmy jsou v klinči. Hospodářská komora zhoršila výhled české ekonomiky

15.10.2018 12:13 Kvůli nedostatku lidí ve výrobě růst tuzemského hospodářství letos zpomalí na 3,6 procenta a příští…

Na Google Play byly aplikace, které kradly bankovní údaje. Oběti dostaly…

15.10.2018 11:14 Do obchodu s aplikacemi pro mobilní zařízení s operačním systémem Android Google Play proniklo šest…

ČEZ expanduje v Rumunsku, kupuje firmu High Tech Clima

15.10.2018 09:40 Energetická společnost ČEZ prostřednictvím nizozemské investiční firmy CEZ New Energy Investments…

Ekonomové si pochvalují výsledky voleb do Senátu

13.10.2018 20:55 Senát bude nadále fungovat jako pojistka, říká po volbách ekonomka a ředitelka společnosti Next…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama