Americká WeWork míří do Česka, otevře své sdílené kanceláře

Praha - Americká firma WeWork, nabízející firmám sdílené kanceláře, otevře své centrum i v Česku. Uvedl to dnes deník E15, podle kterého je WeWork největším poskytovatelem sdílených kanceláří na světě. Pro své první tuzemské kanceláře si firma najala prostory na Národní třídě v centru Prahy v kancelářském centru Drn developera Sebre. Délku a výši nájmu ani plochu pronajatých prostor firma nezveřejnila. Podle E15 bude plocha kanceláří WeWork v Praze kolem 6000 metrů čtverečních. Ostatní takzvaná coworkingová centra již podle deníku nabízejí v Praze asi 16.500 metrů čtverečních kanceláří. Firmy si je mohou pronajmout i krátkodobě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Firmy, ilustrační foto

"Česko ve středoevropském regionu představovalo přirozenou volbu. Je to jedna z největších ekonomik v regionu," sdělil deníku výkonný ředitel WeWork pro střední a východní Evropu Michail Konoplev.

"U svých členů jsme zaznamenali velkou poptávku po prostorách v Česku, což je jeden z nejlepších způsobů, jak vybírat nové trhy," doplnil. V Praze podle něj bude WeWork hledat i další prostory pro expanzi. Letos firma otevřela podle E15 pobočku například také v sousedním Polsku.

Sdílené kanceláře využívají start-upy, lidé na volné noze, ale i velké společnosti. WeWork uvádí, že k jejím klientům ve světě patří mimo jiné i mezinárodní finanční skupina HSBC nebo poradenská síť KPMG. Firma má pobočku i v Číně, kde působí na desítkách míst. Do tamní pobočky v poslední době WeWork investovala stovky milionů dolarů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud zamítl stížnost operátora O2, pokuta 4,5 milionu za nekalou praktiku…

18.12.2018 18:30 Společnosti 02 Czech Republic se nepodařilo zpochybnit pokutu 4,5 milionu korun, kterou dostala za…

České dráhy příští rok zvýší mzdy zaměstnanců, benefity jim zůstanou

18.12.2018 18:26 České dráhy zvýší příští rok svým zaměstnancům mzdy o 5,5 procenta. Vzrůst by měly i některé…

Portál Booking dostal pokutu 8,3 milionu, dle ÚOHS uzavíral zakázané…

18.12.2018 16:15 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil portálu pro rezervaci ubytování Booking.com…

Zetor propustí 40 procent zaměstnanců, dostal se do ekonomických potíží

18.12.2018 14:53 Aktualizováno Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors do konce března 2019 propustí 260 lidí, což je asi 40…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama