Údaje o svatebních hostinách? Skandální přístup finančního úřadu má dohru

Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček nařídil kontrolu ve Finančním úřadu pro Olomoucký kraj. Důvodem jsou informace médií o tom, že úřad kvůli kontrole elektronické evidence tržeb vyzval k podání informací o svatební hostině téměř stovku novomanželů. V tiskové zprávě to dnes uvedlo Generální finanční ředitelství. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) Janečkův postup vítá.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

svatba

Finanční úřad pro Olomoucký kraj si podle serveru Podnikatel.cz z několika matričních úřadů vyžádal informace o svatbách. Na základě získaných údajů rozeslal výzvy k poskytnutí údajů o svatební hostině novomanželům. Výzvy přišly skoro stovce novomanželů, a to i takovým, kteří měli hostinu doma.

Ministryně Schillerová následně uvedla, že nepovažuje postup finanční správy v této věci za šťastný a naznačila možnost personálních důsledků. Odborníci oslovení serverem postup finančního úřadu označili za nezákonný.

Ministryně řekla ve Sněmovně novinářům, že nařízenou kontrolu velmi vítá. Řekla, že ji šokovalo, když se v úterý dozvěděla, že výzva novomanželům nebyla jen jedna, ale že jich bylo 95. "A já jsem se jednoznačně vyjádřila v tom směru, že takovýto postup nemůže být standardem, nemůže být běžnou činností. Požádala jsem generálního ředitele, aby to prošetřil, a aby případně vyvodil personální nebo pracovněprávní důsledky, samozřejmě podle okolností celého případu," dodala.

Pode vyjádření finanční správy se kontrolní akce uskutečnila na základě opakovaných podnětů občanů, a tedy důvodného podezření na páchání protiprávní činnosti hraničící s trestnou činností. "Bylo zjištěno, že v termínech konání svatebních hostin měla provozovna zavřeno nebo omezený provoz a nebyly během nich zaevidovány žádné tržby. Vzniklo tak důvodné podezření na krácení příjmů řádově v desítkách tisíc korun za každou svatební hostinu," uvedla správa.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Se Zemanem poletí do Číny 60 podnikatelů. Misi povede Dlouhý

16.10.2018 15:25 Prezidenta Miloše Zemana doprovodí na začátku listopadu na cestu do Číny šedesátičlenná…

V Praze začalo Čínské investiční fórum. ČR se má stát významnou výrobní…

16.10.2018 12:06 Dynamika vzájemného obchodu mezi Čínou a státy střední a východní Evropy se srovnává. Při zahájení…

Čeští exportéři trnou hrůzou. Obchodní válka mezi EU a USA by poškodila…

16.10.2018 10:48 Téměř třetina exportérů očekává, že by obchodní válka mezi EU a USA ohrozila jejich vývoz. Za…

Jak razantní bude zdražování? Podívejte se na ceny u výrobců

16.10.2018 09:56 Aktualizováno Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 4,5 %, ceny průmyslových výrobců o 0,3 %, ceny…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama