Česká pošta má nového finančního ředitele, čeká ho nelehký úkol

Novým ředitelem divize finance České pošty je ode dneška dosavadní jednatel maloobchodního řetězce Asko Roman Schanner (55). Zvítězil ve výběrovém řízení, které pošta vyhlásila na konci července. Nahradil Lukáše Svobodu, který odešel na jaře po oznámení, že podnik povede Roman Knap. Vyplývá to z informací České pošty.

Přidejte svůj názor

Česká pošta

Schannerovým hlavním úkolem bude řešit ekonomickou situaci České pošty, jejíž významnou a nedílnou součástí je úhrada čistých nákladů za služby, které musí podnik poskytovat ze zákona.

"Česká pošta dlouhodobě rozhodně není v dobré finanční kondici a to se projevuje mimo jiné v její výrazné podinvestovanosti. Roman své zkušenosti z oblasti finančních služeb, bankovnictví i controllingu využije při řešení této nelehké situace," uvedl generální ředitel České pošty Roman Knap.

Schannerova předchozí kariéra byla spojena s německým poskytovatelem finančních služeb, firmou ALD, původně dceřinou společností Deutsche Bank. Začínal v hamburské pobočce, následně byl vyslán do Prahy. V české pobočce ALD působil dvanáct let, nejdříve jako finanční a později jako generální ředitel.

Česká pošta provozuje 3200 poboček, z nichž je část ztrátová. Státní podnik s ročními tržbami okolo 20 miliard Kč zaměstnává asi 30.000 lidí. Loni firmě klesl konsolidovaný zisk o 48 procent na 110 milionů korun. Nový generální ředitel Roman Knap na poštu nastoupil v polovině června a od té doby kompletně obměňuje vedení podniku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jmenoval Michla a Holuba do rady ČNB, Babišův poradce se zařadí k …

21.11.2018 15:57 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novými členy bankovní rady ekonomy Aleše Michla (41) a Tomáše…

Žena se domáhala oplodnění spermatem zemřelého, ÚS její stížnost zamítl

21.11.2018 15:39 Ústavní soud dnes zamítl stížnost ženy, která se u soudů nižších instancí neúspěšně domáhala…

Jak hospodaří katolická církev v Česku? Její hlavní poslání není zrovna…

21.11.2018 15:01 Na své hlavní poslání, tedy na duchovní činnost, loni česká katolická církev vynaložila 2,87…

Ťok po kritice otočil. Vládě zatím nenavrhne privatizaci ČD Cargo

21.11.2018 14:57 Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zatím nebude v nejbližší době vládě navrhovat prodej prodej…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama