Česká pošta má nového finančního ředitele, čeká ho nelehký úkol

Novým ředitelem divize finance České pošty je ode dneška dosavadní jednatel maloobchodního řetězce Asko Roman Schanner (55). Zvítězil ve výběrovém řízení, které pošta vyhlásila na konci července. Nahradil Lukáše Svobodu, který odešel na jaře po oznámení, že podnik povede Roman Knap. Vyplývá to z informací České pošty.

Přidejte svůj názor

Česká pošta
doporučujeme

Schannerovým hlavním úkolem bude řešit ekonomickou situaci České pošty, jejíž významnou a nedílnou součástí je úhrada čistých nákladů za služby, které musí podnik poskytovat ze zákona.

"Česká pošta dlouhodobě rozhodně není v dobré finanční kondici a to se projevuje mimo jiné v její výrazné podinvestovanosti. Roman své zkušenosti z oblasti finančních služeb, bankovnictví i controllingu využije při řešení této nelehké situace," uvedl generální ředitel České pošty Roman Knap.

Schannerova předchozí kariéra byla spojena s německým poskytovatelem finančních služeb, firmou ALD, původně dceřinou společností Deutsche Bank. Začínal v hamburské pobočce, následně byl vyslán do Prahy. V české pobočce ALD působil dvanáct let, nejdříve jako finanční a později jako generální ředitel.

Česká pošta provozuje 3200 poboček, z nichž je část ztrátová. Státní podnik s ročními tržbami okolo 20 miliard Kč zaměstnává asi 30.000 lidí. Loni firmě klesl konsolidovaný zisk o 48 procent na 110 milionů korun. Nový generální ředitel Roman Knap na poštu nastoupil v polovině června a od té doby kompletně obměňuje vedení podniku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oteplování se projevuje i v peněženkách Čechů, každý rok zaplatíme miliardy

23.03.2019 11:46 Aktualizováno Lidé budou muset ze svých kapes vytáhnout miliardy korun. To jsou částky, které naši republiku…

Spor internetových rivalů: Seznam.cz napadl Google, prý zvýhodňuje…

23.03.2019 08:04 Česká internetová společnost Seznam.cz dnes vyzvala svého amerického rivala Google, aby zveřejnil…

Životní úroveň? Spokojena je polovina Čechů, kritičtější jsou důchodci

22.03.2019 16:53 Zhruba polovina lidí v Česku považuje hospodářskou situaci země i životní úroveň své domácnosti za…

Zaměstnanci ve Škoda Auto si polepší, mzdy vzrostou o 2500 korun měsíčně

22.03.2019 16:09 Tarifní mzdy zaměstnanců v automobilce Škoda Auto vzrostou s platností od 1. dubna o 2500 korun…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama