Česká pošta má nového finančního ředitele, čeká ho nelehký úkol

Novým ředitelem divize finance České pošty je ode dneška dosavadní jednatel maloobchodního řetězce Asko Roman Schanner (55). Zvítězil ve výběrovém řízení, které pošta vyhlásila na konci července. Nahradil Lukáše Svobodu, který odešel na jaře po oznámení, že podnik povede Roman Knap. Vyplývá to z informací České pošty.

Přidejte svůj názor

Česká pošta

Schannerovým hlavním úkolem bude řešit ekonomickou situaci České pošty, jejíž významnou a nedílnou součástí je úhrada čistých nákladů za služby, které musí podnik poskytovat ze zákona.

"Česká pošta dlouhodobě rozhodně není v dobré finanční kondici a to se projevuje mimo jiné v její výrazné podinvestovanosti. Roman své zkušenosti z oblasti finančních služeb, bankovnictví i controllingu využije při řešení této nelehké situace," uvedl generální ředitel České pošty Roman Knap.

Schannerova předchozí kariéra byla spojena s německým poskytovatelem finančních služeb, firmou ALD, původně dceřinou společností Deutsche Bank. Začínal v hamburské pobočce, následně byl vyslán do Prahy. V české pobočce ALD působil dvanáct let, nejdříve jako finanční a později jako generální ředitel.

Česká pošta provozuje 3200 poboček, z nichž je část ztrátová. Státní podnik s ročními tržbami okolo 20 miliard Kč zaměstnává asi 30.000 lidí. Loni firmě klesl konsolidovaný zisk o 48 procent na 110 milionů korun. Nový generální ředitel Roman Knap na poštu nastoupil v polovině června a od té doby kompletně obměňuje vedení podniku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nástup průmyslových robotů? V Česku je používá 16 procent firem

22.01.2019 11:11 Průmyslové roboty v Česku využívá 16 procent firem ve zpracovatelském průmyslu. Mezi velkými…

Ruce pryč od Babišova byznysu? Premiérův švagr odešel z firem Agrofertu

22.01.2019 08:31 Švagr premiéra Andreje Babiše (ANO) Martin Herodes odešel ze dvou firem Agrofertu, ve kterých do…

ČT se vysmála Jaromíru Soukupovi: Nemá jen 11 pořadů, ale i 39 firem a…

21.01.2019 22:01 Aktualizováno Jaromír Soukup se ve svých pořadech často naváží do veřejnoprávní České televize. Tentokrát si však…

Realitní makléři budou muset mít kvalifikaci či VŠ, schválila vláda.…

21.01.2019 18:29 Aktualizováno Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama