Co vše lidé dělají v práci? Zaměstnavatelé by se mnohdy divili

Kancelář může být velmi stresující prostor; obzvláště, když hoří termíny pro splnění úkolů a šéf vám dýchá na záda. V takovou chvíli hledá člověk jakoukoliv šanci k rozptýlení. Věda má naštěstí odpověď – je to masturbace.

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto

Je vědecky prokázáno, že masturbace může zlepšit vaši náladu. Asi jste ale nevěděli, že překvapivě vysoké procento vašich kolegů to možná dělá právě teď. Průzkum provedená v New Yorku ukázal, že až 39 procent administrativních pracovníků v práci masturbuje – a to jak muži, tak i ženy.

Podle vědců je přitom jejich chování pochopitelné a částečně možná i prospěšné. Výzkumníci z University of Michigan říkají, že masturbace zvyšuje endorfiny a snižuje produkci stresového hormonu kortizolu. A může dokonce zvýšit důvěru u žen.

Mark Sergeant, psycholog přednášející na Nottingham Trent University, říká, že „přestávka na masturbaci“ v práci by byla „velmi efektivní“ a že je to skvělý způsob, jak zmírnit napětí a stres. Sergeant si proto myslí, že pracovníci by měli být odměňováni motivačními masturbačními přestávkami v případě, že dokončí své stanovené úkoly.

S tím souhlasí i další psycholog, doktor Cliff Arnall. „Pauza na masturbaci kvůli nudě nebo odreagování by zvýšila pracovní výkon,“ vysvětluje. Taková „masturbační politika“ by podle něj mohla vést k „většímu důrazu v práci, menší agresi, vyšší produktivitě a většímu úsměvu“.

Témata: Lidé | firmy | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toman jednal v Bruselu: Pokud Polsko splní sliby, skončí kontroly hovězího…

18.03.2019 19:41 Aktualizováno Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března, pokud…

Počasí kosilo ČR: Vichřice Eberhard stála stovky milionů. VELKÝ PŘEHLED

18.03.2019 17:51 Aktualizováno Pojišťovny mají po víkendu nahlášeny další škody z řádění vichřice Eberhard z minulého týdne,…

Babiš: Stát s podporou pro nákup elektromobilů občany nepočítá

18.03.2019 16:35 Aktualizováno Stát v současnosti neuvažuje o podpoře na nákup elektromobilů pro fyzické osoby. Bude pokračovat ve…

Stát nabízí Dluhopisy Republiky, zájem o druhou emisi strmě klesl

18.03.2019 15:52 Lidé si v rámci druhé emise objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby za 942,7…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama