Představenstvo ČSA má dva nové členy, šéf Sinčák končí

Valná hromada akcionářů Českých aerolinií (ČSA) na svém dnešním zasedání obměnila představenstvo společnosti. Novými členy nejužšího vedení firmy jsou Petr Kudela a Radek Müller, místopředsedou zůstal Martin Štolba. Ve funkci předsedy představenstva naopak skončil Jozef Sinčák a z vedení odstoupil také Josef Adam. V tiskové zprávě to oznámil většinový vlastník ČSA, společnost Travel Service. Představenstvo si zvolí svého předsedu na svém nejbližším zasedání. Travel Service zároveň změní svůj název na Smartwings.

Přidejte svůj názor

ČSA

Představenstvo společnosti Travel Service, která vlastní 97,7 procenta akcií ČSA navíc v minulých dnech schválilo vznik koncernu Smartwings Group, jehož součástí jsou vedle Travel Service mimo jiné také České aerolinie a další dceřiné firmy. Řídícím článkem v koncernu bude společnost Smartwings. V letecké přepravě bude koncern využívat dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.

"Tyto kroky jsou v souladu s naplňováním dlouhodobé strategie stát se silným a stabilním evropským leteckým dopravcem. Za tímto účelem koncern realizuje modernizaci flotily letadel, buduje další základny pro své lety a otevírá nové linky. Jsme přesvědčeni, že jednotné řízení a koordinace členů koncernu povede k získání silnějšího postavení na trhu letecké přepravy," řekl předseda představenstva Travel Service Jiří Šimáně.

Společnost Travel Service tak změní svůj obchodní název na Smartwings. Koncern pak bude používat spojení Smartwings Group. Dokončení procesu spojeného se změnou názvu firma předpokládá do konce letošního roku.

Skupina zároveň oznámila, že v roce 2018 očekává konsolidované tržby ve výši 28,4 miliardy korun.

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily 2,9 milionu cestujících, meziročně o sedm procent více. Společnost Travel Service letos v únoru odkoupila 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní firmy Prisko. Stala se tak vlastníkem 97,7 procenta v národním leteckém dopravci.

Travel Service je největší českou leteckou společností provozující pravidelné linky pod značkou SmartWings. Vedle toho dopravce poskytuje také charterové a privátní lety. Vedle České republiky působí firma také v Polsku, na Slovensku a Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti. Loni společnost převezla 5,5 milionu cestujících, meziročně o pětinu více. V současné době skupina provozuje 60 letadel.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kladenskou Poldi koupila firma Opimo Trade, šlo už o pátou dražbu

18.01.2019 17:38 Aktualizováno Kladenská huť Poldi byla v elektronické aukci dnes prodána za 140 milionů korun, tedy za vyvolávací…

Kontrakt za 200 milionů: Tatra dodá jordánské armádě 60 aut

18.01.2019 10:46 Kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala v Jordánsku zakázku v hodnotě okolo 200 milionů korun.…

Babiš chce vztahy ČR s Indií posunout na strategickou úroveň, přivezl…

18.01.2019 09:47 Premiér Andrej Babiš se dnes v indickém státě Gudžarát zúčastnil zahájení investičního fóra Vibrant…

Škoda Scala? Nejlevnější varianta bude za 369 900 korun, už se přijímají…

18.01.2019 09:37 Nejlevnější varianta nového modelu automobilky Škoda Auto Scala bude stát 369.900 korun. Nepůjde ji…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama