Představenstvo ČSA má dva nové členy, šéf Sinčák končí

Valná hromada akcionářů Českých aerolinií (ČSA) na svém dnešním zasedání obměnila představenstvo společnosti. Novými členy nejužšího vedení firmy jsou Petr Kudela a Radek Müller, místopředsedou zůstal Martin Štolba. Ve funkci předsedy představenstva naopak skončil Jozef Sinčák a z vedení odstoupil také Josef Adam. V tiskové zprávě to oznámil většinový vlastník ČSA, společnost Travel Service. Představenstvo si zvolí svého předsedu na svém nejbližším zasedání. Travel Service zároveň změní svůj název na Smartwings.

Přidejte svůj názor

ČSA

Představenstvo společnosti Travel Service, která vlastní 97,7 procenta akcií ČSA navíc v minulých dnech schválilo vznik koncernu Smartwings Group, jehož součástí jsou vedle Travel Service mimo jiné také České aerolinie a další dceřiné firmy. Řídícím článkem v koncernu bude společnost Smartwings. V letecké přepravě bude koncern využívat dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.

"Tyto kroky jsou v souladu s naplňováním dlouhodobé strategie stát se silným a stabilním evropským leteckým dopravcem. Za tímto účelem koncern realizuje modernizaci flotily letadel, buduje další základny pro své lety a otevírá nové linky. Jsme přesvědčeni, že jednotné řízení a koordinace členů koncernu povede k získání silnějšího postavení na trhu letecké přepravy," řekl předseda představenstva Travel Service Jiří Šimáně.

Společnost Travel Service tak změní svůj obchodní název na Smartwings. Koncern pak bude používat spojení Smartwings Group. Dokončení procesu spojeného se změnou názvu firma předpokládá do konce letošního roku.

Skupina zároveň oznámila, že v roce 2018 očekává konsolidované tržby ve výši 28,4 miliardy korun.

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily 2,9 milionu cestujících, meziročně o sedm procent více. Společnost Travel Service letos v únoru odkoupila 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní firmy Prisko. Stala se tak vlastníkem 97,7 procenta v národním leteckém dopravci.

Travel Service je největší českou leteckou společností provozující pravidelné linky pod značkou SmartWings. Vedle toho dopravce poskytuje také charterové a privátní lety. Vedle České republiky působí firma také v Polsku, na Slovensku a Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti. Loni společnost převezla 5,5 milionu cestujících, meziročně o pětinu více. V současné době skupina provozuje 60 letadel.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSA promění flotilu letadel, skončí s Airbusy A319. Čím je nahradí?

12.11.2018 14:24 České aerolinie (ČSA) výrazně promění svůj letový park a ukončí provoz všech svých letadel Airbus…

Chudoba v Česku? Obtížně s příjmem vychází 43 procent domácností

12.11.2018 14:05 Se svým příjmem vychází snadno 54 procent českých domácností. Je to nejvyšší podíl od začátku…

Platit přes mobil? Češi za zbytkem EU pokulhávají, změnit to může mladá…

12.11.2018 13:27 Češi zaostávají v platbách prostřednictvím mobilních zařízení. Zatímco v tuzemsku platí mobilem…

Reforma veřejných financí? První výsledky byly až za šest let, odhalil NKÚ

12.11.2018 12:26 Aktualizováno Účetní reforma veřejných financí přináší komplexnější a užitečnější informace, provázely ji však…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama