Vánoce se kvapem blíží. Kolik budou stát stromky? Prodej začne příští týden

Prodeje vánočních stromků před obchodními řetězci by měly začít příští týden, například Mountfield je začne nabízet od příštího čtvrtku, před obchody Kaufland se objeví od soboty. Vyplývá to z vyjádření řetězců pro ČTK. Zástupci řetězců očekávají větší zájem o živé stromy, podle mluvčí Globusu Rity Gabrielové mají zákazníci v posledních letech zájem o "čerstvost". Ceny by měly být podobné jako loni, kdy stromky stály od 300 do 900 korun, některé prémiové kusy se ale prodávaly i za 1400 korun.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vánoce
doporučujeme

Podle Gabrielové ceny v Globusu zůstávají u umělých i živých stromků na úrovni loňska. "Očekáváme opět silnou poptávku po všech druzích vánočních jehličnanů, a proto jsme oproti loňsku ještě navýšili objednávky u našich dodavatelů," uvedla. Globus živé stromky většinou umisťuje do venkovních zahrad, aby nebyly ve vytopených hypermarketech.

"Živý sortiment nenabídneme ve všech našich prodejnách, protože k tomu nemáme vždy tak příznivé podmínky z hlediska velikosti prodejní plochy, jak by bylo potřeba. Živé vánoční stromky tak budeme prodávat jen ve větších hypermarketech, které jsou obvykle spojeny s velkými městy typu Praha, Brno, Ostrava a další," dodala Gabrielová.

"Ceny zůstávají víceméně na stejné úrovni loňského roku," sdělila ČTK mluvčí Mountfieldu Kateřina Böhmová. Řetězec očekává meziroční nárůst zájmu o zhruba 30 procent u přírodních stromků. "Prodáváme oblíbené kavkazské jedle," dodala.

Také podle mluvčího Sdružení pěstitelů vánočních stromků Františka Valdmana zůstaly ceny za jedle, smrky i borovice na loňské úrovni. "Na evropském trhu se ceny nezvyšovaly, takže neporostou ani u nás. Mohou se měnit místně, protože je ovlivňuje cena nájmu pozemků i rostoucí mzdy," dodal. Ceny tak budou u jedlí začínat na 550 korunách za strom, u smrků na 300 až 400 podle druhu a cena borovic od 300 do přibližně 500 korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krachující Pilsen Steel zachráněna? Firmu chce koupit miliardář Bochenek

22.04.2019 14:18 Ostravská společnost BR Group, kterou vlastní podnikatel a miliardář Rudolf Bochenek, má zájem o…

Nákup v e-shopu: Dle čeho se Češi rozhodují? Většinu zajímá toto tlačítko

22.04.2019 13:18 Češi se o nákupu v internetovém obchodě rozhodují zejména s ohledem na skladovou dostupnost zboží a…

Češi chtějí luxus v oblacích, zájem o letenky do prémiové třídy roste

22.04.2019 12:42 Češi v posledních letech stále častěji létají ve vyšších třídách. Zájem o letenky do prémiové třídy…

Developeři chtějí platit třetinu infrastruktury u svých projektů

22.04.2019 12:28 Developeři chtějí financovat třetinu nákladů na výstavbu navazující infrastruktury u svých projektů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama