Majetkovému úřadu prudce klesly příjmy, lukrativní obchod se státu nepodařil

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) letos za tři čtvrtletí klesly příjmy meziročně o třetinu na 989,2 milionu korun. Důvodem je loňský prodej lukrativních nemovitostí za stovky milionů korun, který se letos zatím neopakoval. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí úřadu Radek Ležatka. Dodal, že naplánovaný rozpočet úřadu na celý letošní rok počítá s příjmy 900 milionů korun.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

CZK
doporučujeme

Zatímco loni úřad prodal například pražskou budovu u Půjčovny za 350 milionů korun, letos žádný prodej nepřesáhl 50 milionů korun. K významným prodejům patřil pozemek na náměstí Republiky v Praze, prodaný za 45 milionů korun. Dále šlo o prodej budovy bývalé ubytovny v Hradci Králové za 44 milionů korun nebo prodej rekreačního areálu Permon za 35,4 milionu korun.

Nejvíce úřad celkově získal letos do konce září z prodeje majetku, především pozemků, a to 645,5 milionu korun. Příjmy úřadu z pronájmů majetku pak činily 171,2 milionu korun.

Ve státním elektronickém aukčním systému, který úřad spustil letos v únoru, je letos zatím uskutečnilo 1504 aukcí. Z nich úřad získal 4,9 milionu korun.

Úřad také do konce září uzavřel celkem 1095 dohod o zastupování v soudních sporech, což je v meziročním srovnání nárůst o 184. Mezi nejčastěji zastupované instituce patří ministerstvo spravedlnosti, ministerstvo financí a Státní pozemkový úřad.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vedle správy majetku také zastupuje Česko v právních sporech, které se týkají majetku státu. Úřad vystupuje především před soudy a rozhodčími orgány místo jiných organizačních složek státu. Hlavní zdroj příjmů úřadu tvoří prodeje a pronájmy pozemků, budov a staveb a také prostředky, které státu připadly z tzv. odúmrtí po zemřelých bez dědiců.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jste OSVČ? Nezapomeňte, že se blíží datum odevzdání důležitého dokumentu

24.04.2019 17:37 Přehled o příjmech a výdajích je potřeba odevzdat také České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) a…

loading...

Babiš jednal s těžaři o horním zákonu, pokračování příští týden

24.04.2019 16:14 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes jednal se zástupci těžebních společností o novele horního zákona.…

Stát hodlá přitvrdit vůči realitním makléřům. Cesta do pekel, kritizuje…

24.04.2019 16:13 Aktualizováno Požadavky na realitní makléře a podmínky jejich činnosti zřejmě budou stanoveny zákonem. Makléři by…

Kapsch z Česka neodejde. Patrně se ale bude propouštět, naznačil Feix

24.04.2019 15:19 Společnost Kapsch po skončení smlouvy na provoz mýta z Česka neodejde. Chce se zaměřit na další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama