Co s nevhodným vánočním dárkem? Nemusíte zoufat, peníze lze získat zpět

Štědrý den je skoro za rohem a vy ještě nevíte, co svým nejbližším nadělit pod stromeček? Možná vás jen děsí představa, že se jim váš dárek nebude líbit. Server EuroZprávy.cz zjistil, kde snadněji vrátíte nevhodné dárky nebo kde najdete dobré alternativy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto.

Bojíte se, že se váš dárek nebude líbit? Kupte jej raději v e-shopu, nikoliv osobně v kamenné prodejně. Tam totiž prodejce nemá zákonnou povinnost vzít zpět zakoupené zboží jen z toho důvodu, že se zákazníkovi nelíbí nebo nehodí. Obchodníci přesto nabízí vrácení zboží bez udání důvodu čím dál častěji, především kvůli rostoucí konkurenci.

Ta rovněž podněcuje vylepšení služeb e-shopů, pro které sice platí, že do 14 dní musí ze zákona přijmout zpět zboží a vrátit peníze, aniž by měli právo žádat o vysvětlení, často však své služby ještě vylepšují.

Alza prodlužuje lhůtu na výměnu nevhodného dárku až do 13. ledna, Mall.cz dokonce ještě o dva dny víc. U něj však platí, že hodnota nákupu nesmí překročit částku 1000 korun, společnost chce usnadnit především nákupy drobných věcí. Najdou se však i štědřejší firmy. Beauty e-shop Notino zaručuje vrácení peněz při odstoupení od kupní smlouvy ve lhůtě 90 dní od nákupu po celý rok.

Pokud si s výběrem dárku opravdu nevíte rady, nabízí mnohé obchody dobrou alternativu, tzv. dárkové poukazy. Mall.cz je nabízí do hodnoty 2000 korun, Alza pak ještě o tři tisícovky víc. Je však potřeba sledovat jejich platnost a včas je proměnit v něco, co vás potěší.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je rájem pro zahraniční filmové štáby: Loni utratily pět miliard,…

20.02.2019 10:53 Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a…

Česko získá z Fondů EHP a Norska dalších pět miliard, půjdou na řadu…

20.02.2019 10:12 Česko získá z Fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska ve třetím programovém období…

Čechy děsí chudoba ve stáří. V penzijních fondech si spoří už 967 tisíc…

19.02.2019 15:20 Aktualizováno Počet účastníků doplňkového penzijního spoření, které nahradilo od roku 2013 penzijní připojištění,…

Jedinečný resort v pražských Vokovicích: Moderní pražské bydlení v…

19.02.2019 14:51 Komerční sdělení - Trend stěhování se do hlavního města je stále v kurzu. Není se čemu divit,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama