Češi se připravují na DVB-T2. Zájem o nové televizory roste, hlásí prodejci

Zhruba čtvrtina českých domácností je připravena na přechod na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2. Na začátku roku to byla asi pětina domácností. Jejich podíl se do konce roku ještě zvýší, protože probíhá hlavní nákupní sezóna a prodejci hlásí zvýšený zájem o televizní přijímače. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Českých Radiokomunikací.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vypínání stávajícího pozemního televizního vysílání je naplánováno na podzim roku 2019. Pozemní TV vysílání je dlouhodobě nejpopulárnější platformou. Celkově ho využívá zhruba 60 procent domácností. Podle údajů ministerstva průmyslu a obchodu je na terestrické platformě závislých 45 procent českých domácností.

V rámci výzkumů uskutečněných v posledních měsících, ať už z iniciativy ČRA, nebo jiných subjektů, se potvrzuje význam pozemní digitální platformy v Česku.

Výzkumy opakovaně poukazují na 60procentní podíl terestrické platformy (data zahrnují i dotazované, kteří pro příjem využívají více platforem). Výhradně jinou platformu využívá 36 procent dotazovaných, čtyři procenta nepřijímají televizi vůbec.

Nový standard DVB-T2 v přechodových sítích, které pokrývají svým signálem 99,6 procenta obyvatel, již přijímá více než 25 procent domácností. Zhruba polovina těchto diváků řeší příjem set top boxem a polovina dotazovaných si pořídila novou televizi s vestavěným tunerem pro DVB-T2. Přechod na DVB-T2 by měl být dokončený v roce 2020.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muskova Tesla míří do Česka. Co u nás hledá známý americký vizionář?

21.01.2019 11:09 Vyvíjí elektroauta, dokonce i ta autonomní, chce umožnit cestování do vesmíru. Teď míří Elon Musk…

Transparentnost podnikání v ČR? Situace je tristní, řada firem tají účetní…

21.01.2019 10:12 České firmy kvůli nedostatečné vymahatelnosti práva dlouhodobě porušují povinnost zveřejňovat…

Kladenskou Poldi koupila firma Opimo Trade, šlo už o pátou dražbu

18.01.2019 17:38 Aktualizováno Kladenská huť Poldi byla v elektronické aukci dnes prodána za 140 milionů korun, tedy za vyvolávací…

Kontrakt za 200 milionů: Tatra dodá jordánské armádě 60 aut

18.01.2019 10:46 Kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala v Jordánsku zakázku v hodnotě okolo 200 milionů korun.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama