Češi se připravují na DVB-T2. Zájem o nové televizory roste, hlásí prodejci

Zhruba čtvrtina českých domácností je připravena na přechod na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2. Na začátku roku to byla asi pětina domácností. Jejich podíl se do konce roku ještě zvýší, protože probíhá hlavní nákupní sezóna a prodejci hlásí zvýšený zájem o televizní přijímače. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Českých Radiokomunikací.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vypínání stávajícího pozemního televizního vysílání je naplánováno na podzim roku 2019. Pozemní TV vysílání je dlouhodobě nejpopulárnější platformou. Celkově ho využívá zhruba 60 procent domácností. Podle údajů ministerstva průmyslu a obchodu je na terestrické platformě závislých 45 procent českých domácností.

V rámci výzkumů uskutečněných v posledních měsících, ať už z iniciativy ČRA, nebo jiných subjektů, se potvrzuje význam pozemní digitální platformy v Česku.

Výzkumy opakovaně poukazují na 60procentní podíl terestrické platformy (data zahrnují i dotazované, kteří pro příjem využívají více platforem). Výhradně jinou platformu využívá 36 procent dotazovaných, čtyři procenta nepřijímají televizi vůbec.

Nový standard DVB-T2 v přechodových sítích, které pokrývají svým signálem 99,6 procenta obyvatel, již přijímá více než 25 procent domácností. Zhruba polovina těchto diváků řeší příjem set top boxem a polovina dotazovaných si pořídila novou televizi s vestavěným tunerem pro DVB-T2. Přechod na DVB-T2 by měl být dokončený v roce 2020.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu? Babiše popudil návrh…

24.03.2019 16:24 Aktualizováno Čtyři desítky poslanců navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu a nafty. S návrhem…

ČEZ ESCO zvýšilo tržby o 27 procent, zájem o moderní energetiku roste

24.03.2019 12:16 Tržby skupiny ČEZ ESCO, která patří do energetické skupiny ČEZ, vzrostly meziročně o 27 procent na…

Nákupy on-line? Trendy v Česku se mění, hlavně díky generaci mileniálů

24.03.2019 09:10 Podíl nakupování na internetu přes mobilní zařízení se za poslední dva roky zvýšil o deset…

Zvýšení sazeb ČNB není ve čtvrtek jisté, rizika z globálního vývoje…

24.03.2019 09:06 Pokud Bankovní rada České národní banky nezvýší úrokové sazby na zasedání ve čtvrtek 28. března,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama