Exportérem roku se stala automobilka Škoda Auto

Vítězem letošního ročníku soutěže Exportér roku se opět stala automobilka Škoda Auto. V kategorii podle nárůstu exportu zvítězil výrobce komponentů tlakového lití DGS Druckguss Systeme. Zástupci firem dnes převzali ocenění na slavnostním večeru v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Škoda Auto, a.s.

Mladoboleslavská automobilka loni vyvezla automobily v hodnotě 366 miliard korun, což je meziročně o 18 procent více. Jde o 8,6 procenta celkových exportů z České republiky. Druhou příčku i přes pokles vývozu obhájila společnost Foxconn CZ.

Vítězem kategorie podle nárůstu exportu, firma DGS Druckguss Systeme, dokázala zvýšit vývoz o 51 procent. Hlavní obchodní činností firmy je tlakové lití hliníku a magnézia. Z toho 95 procent míří do automobilového průmyslu a zbytek do strojního a spotřebního zboží. Na druhém místě skončila společnost Rieter CZ.

Cenu pro exportéra, který vyvezl v roce 2017 své výrobky a služby do největšího počtu zemí, získal výrobce antén a dalších telekomunikačních zařízení CommScope Czech Republic, který exportoval na 130 zahraničních trhů. Vítězem kategorie středních exportérů do výše exportu 500 milionů Kč se stala společnost Hutní Projekt Frýdek-Místek.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČT se vysmála Jaromíru Soukupovi: Nemá jen 11 pořadů, ale i 39 firem a…

21.01.2019 22:01 Aktualizováno Jaromír Soukup se ve svých pořadech často naváží do veřejnoprávní České televize. Tentokrát si však…

Realitní makléři budou muset mít kvalifikaci či VŠ, schválila vláda.…

21.01.2019 18:29 Aktualizováno Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou…

Vláda zřídila Radu pro investování, v budoucnu vznikne nové ministerstvo

21.01.2019 18:23 Vláda dnes zrušila Radu vlády pro stavebnictví ČR a zřídila místo toho Radu vlády pro veřejné…

ČNB vydá další výroční dvacetikoruny i první pamětní bankovku

21.01.2019 15:42 Česká národní banka vydá 30. ledna u příležitosti 100. výročí měnové odluky od Rakousko-Uherska…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama