Exportérem roku se stala automobilka Škoda Auto

Vítězem letošního ročníku soutěže Exportér roku se opět stala automobilka Škoda Auto. V kategorii podle nárůstu exportu zvítězil výrobce komponentů tlakového lití DGS Druckguss Systeme. Zástupci firem dnes převzali ocenění na slavnostním večeru v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Škoda Auto, a.s.

Mladoboleslavská automobilka loni vyvezla automobily v hodnotě 366 miliard korun, což je meziročně o 18 procent více. Jde o 8,6 procenta celkových exportů z České republiky. Druhou příčku i přes pokles vývozu obhájila společnost Foxconn CZ.

Vítězem kategorie podle nárůstu exportu, firma DGS Druckguss Systeme, dokázala zvýšit vývoz o 51 procent. Hlavní obchodní činností firmy je tlakové lití hliníku a magnézia. Z toho 95 procent míří do automobilového průmyslu a zbytek do strojního a spotřebního zboží. Na druhém místě skončila společnost Rieter CZ.

Cenu pro exportéra, který vyvezl v roce 2017 své výrobky a služby do největšího počtu zemí, získal výrobce antén a dalších telekomunikačních zařízení CommScope Czech Republic, který exportoval na 130 zahraničních trhů. Vítězem kategorie středních exportérů do výše exportu 500 milionů Kč se stala společnost Hutní Projekt Frýdek-Místek.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kellner slaví. PPF získala od investorů 14 miliard

21.03.2019 18:28 Dluhopisy za zhruba 14 miliard korun prodala investorům skupina PPF českého miliardáře Petra…

Kolik bude stát metro D? Jen náklady na přípravu už přišly na miliardu

21.03.2019 17:57 Aktualizováno Vedení hlavního města odhaduje, že stavba nové linky metra D z Písnice na náměstí Míru vyjde na 72…

Češi si kvůli počasí připlatí, z peněženek vytáhnou miliardy

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Lidé budou muset ze svých kapes vytáhnout miliardy korun. To jsou částky, které naši republiku…

Jak si bydlí Češi? Statistici zveřejnili nové údaje, za poslední roky se…

21.03.2019 13:26 Téměř desetina českých domácností platí za bydlení včetně energií více než 40 procent ze svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama