Pražští radní vyměnili dozorčí rady čtyř firem. Udženija už láteří na twitteru

Pražští radní dnes odvolali a zvolili nové členy dozorčích rad pěti městských firem. Změny se dotkly společností Operátor ICT, Kolektory Praha, Obecní dům, Pražská vodohospodářská společnost (PVS) a Pražská plynárenská holding. ČTK to potvrdily dva zdroje obeznámené s jednáním rady. Radní v pozici valné hromady už dříve změnili složení dozorčích orgánů několika společností, mimo jiné dopravního podniku (DPP) a Technické správy komunikací (TSK).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Alexandra Udženija
doporučujeme

Společnost Operátor ICT vznikla v uplynulém volebním období a na starosti má informační technologie a ICT. Z její dozorčí rady byla odvolána pětice členů. Mezi nimi je například bývalý pražský zastupitel a současný šéf městské firmy Technologie hlavního města Tomáš Jílek. Odvolané členy nahradila pětice nových.

Stejný počet členů byl odvolán z dozorčího orgánu společnosti Kolektory Praha. Firma se stará o kolektory, tedy podzemní stavby, v kterých vede několik inženýrských sítí. V tomto případě ale radní dovolili pouze tři členy, další místa jsou zatím neobsazena. Mezi nově zvolenými je například starosta Libuše a pražský zastupitel Jiří Koubek (TOP 09). Změny se dotkly také rady Obecního domu.

Náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) řekl, že v PVS a Kolektorech nabídla koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu místa v dozorčích radách opozičním ODS a ANO. V PVS tak podle něj bude zastupitel Ondřej Prokop (ANO). "Místo v dozorčí radě Kolektorů Praha připadne ODS," dodal Hlubuček. Jeho jméno zatím není známo.

Vedení města také obměnilo dozorčí radu firmy Pražská plynárenská holding, která v současnosti nevykonává činnost. Minulé vedení radnice počítalo s využitím společnosti jako základu pro připravovaný koncern městských firem. V dozorčí radě zasednou mimo jiné pirátský radní Adam Zábranský a pirátský zastupitel Viktor Mahrik. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) minulý týden uvedl, že společnost je zbytečná a zvažuje její zrušení. Nejde o společnost Pražská plynárenská, která v metropoli distribuuje plyn.

Sedm členů dozorčí rady bylo odvoláno z PVS, která se stará o městskou vodohospodářskou strukturu. Také je nahradil stejný počet nových členů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biopotraviny jdou na dračku. Češi jich nakupují nejvíc od roku 2008

22.04.2019 14:30 Česká spotřeba biopotravin předloni vzrostla o 30,5 procenta, spotřebitelé si koupili zboží za 3,33…

Krachující Pilsen Steel zachráněna? Firmu chce koupit miliardář Bochenek

22.04.2019 14:18 Ostravská společnost BR Group, kterou vlastní podnikatel a miliardář Rudolf Bochenek, má zájem o…

Nákup v e-shopu: Dle čeho se Češi rozhodují? Většinu zajímá toto tlačítko

22.04.2019 13:18 Češi se o nákupu v internetovém obchodě rozhodují zejména s ohledem na skladovou dostupnost zboží a…

Češi chtějí luxus v oblacích, zájem o letenky do prémiové třídy roste

22.04.2019 12:42 Češi v posledních letech stále častěji létají ve vyšších třídách. Zájem o letenky do prémiové třídy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama