Pražští radní vyměnili dozorčí rady čtyř firem. Udženija už láteří na twitteru

Pražští radní dnes odvolali a zvolili nové členy dozorčích rad pěti městských firem. Změny se dotkly společností Operátor ICT, Kolektory Praha, Obecní dům, Pražská vodohospodářská společnost (PVS) a Pražská plynárenská holding. ČTK to potvrdily dva zdroje obeznámené s jednáním rady. Radní v pozici valné hromady už dříve změnili složení dozorčích orgánů několika společností, mimo jiné dopravního podniku (DPP) a Technické správy komunikací (TSK).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Alexandra Udženija

Společnost Operátor ICT vznikla v uplynulém volebním období a na starosti má informační technologie a ICT. Z její dozorčí rady byla odvolána pětice členů. Mezi nimi je například bývalý pražský zastupitel a současný šéf městské firmy Technologie hlavního města Tomáš Jílek. Odvolané členy nahradila pětice nových.

Stejný počet členů byl odvolán z dozorčího orgánu společnosti Kolektory Praha. Firma se stará o kolektory, tedy podzemní stavby, v kterých vede několik inženýrských sítí. V tomto případě ale radní dovolili pouze tři členy, další místa jsou zatím neobsazena. Mezi nově zvolenými je například starosta Libuše a pražský zastupitel Jiří Koubek (TOP 09). Změny se dotkly také rady Obecního domu.

Náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) řekl, že v PVS a Kolektorech nabídla koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu místa v dozorčích radách opozičním ODS a ANO. V PVS tak podle něj bude zastupitel Ondřej Prokop (ANO). "Místo v dozorčí radě Kolektorů Praha připadne ODS," dodal Hlubuček. Jeho jméno zatím není známo.

Vedení města také obměnilo dozorčí radu firmy Pražská plynárenská holding, která v současnosti nevykonává činnost. Minulé vedení radnice počítalo s využitím společnosti jako základu pro připravovaný koncern městských firem. V dozorčí radě zasednou mimo jiné pirátský radní Adam Zábranský a pirátský zastupitel Viktor Mahrik. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) minulý týden uvedl, že společnost je zbytečná a zvažuje její zrušení. Nejde o společnost Pražská plynárenská, která v metropoli distribuuje plyn.

Sedm členů dozorčí rady bylo odvoláno z PVS, která se stará o městskou vodohospodářskou strukturu. Také je nahradil stejný počet nových členů.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KSČM jde vládě po krku: Schodek státního rozpočtu 30 miliard, jinak...

15.02.2019 17:32 Aktualizováno Komunisté budou požadovat, aby plánovaný schodek státního rozpočtu na rok 2020 nepřekročil 30…

Jak si letos povede česká ekonomika? Analytici avizují změnu

15.02.2019 11:22 Česká ekonomika letos zpomalí růst na zhruba 2,7 procenta, stále to bude ovšem solidní výsledek.…

Česká ekonomika loni zpomalila, přesto překonala odhady analytiků

15.02.2019 09:37 Růst české ekonomiky loni zpomalil na 3,0 procenta ze 4,5 procenta v roce 2017. Za samotné čtvrté…

Je zadlužení Česka vysoké? Obavy má polovina občanů, ukázal průzkum

14.02.2019 17:18 Míru zadlužení České republiky pokládá za vysokou asi polovina lidí, míru zadlužení obyvatel dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama