Povánoční slevy: Jak se nenechat napálit triky prodejců?

Velké obchody budou ve čtvrtek po třech dnech otevřené a leckteré lákají zákazníky na povánoční slevy. Mnohdy jsou však ceny u řetězců zavádějící. Jan nenaletět na klasické prodejní triky?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Slevy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Slevy jsou pro Čechy opravdu velkým lákadlem. Zejména hesla typu "akce" a "sleva" patří mezi ta slova, na které český zákazník slyší nejvíce.

Akční ceny, na které lidi velké obchody lákají, ale nejsou často vlastně ani slevy. Některé obchody nabízí slevu například padesát procent. Když si ale dáte konkrétní výrobek do srovnávače, zjistíte, že jej za tu cenu nabízí celá řada dalších prodejců.

Právě internetové srovnávače cen mohou být pro potenciální zákazníky vodítkem. Podívejte se, kolik takové zboží stojí u konkurence. Možná někde ušetříte i bez slevy.

Pokud zrovna nekupujete máslo, o kterém víte, kolik stojí, ale například televizi, pak je dobré se podívat u i konkurence. Podívejte se také na ceny, za které se zboží prodávalo například v říjnu. Mnoho prodejců před Vánoci cenu uměle navýší, aby ji poté mohli ponížit "slevou".

Lidé by se také neměli bát a na pokladně se ozvat v případě namarkování jiné ceny, než jaká se uvádí v letáku. Pokud u pokladny zjistíte nesrovnalosti, trvejte na ceně, jaká je u zboží uvedená v regálu nebo akčním letáku. Na takovou cenu máte nárok.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Benzin a nafta v Česku stále zdražují. Kde řidiči natankují nejvýhodněji?

25.04.2019 09:40 Aktualizováno Pohonné hmoty v Česku nadále zdražují. Průměrná cena benzinu za uplynulý týden stoupla o 15 haléřů…

loading...

ČR loni splnila podmínky pro přijetí eura, mívala ale problémy

25.04.2019 08:29 Česká republika od svého vstupu do EU v květnu 2004 u maastrichtských kritérií pro přijetí eura…

Jste OSVČ? Nezapomeňte, že se blíží datum odevzdání důležitého dokumentu

24.04.2019 17:37 Přehled o příjmech a výdajích je potřeba odevzdat také České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) a…

Babiš jednal s těžaři o horním zákonu, pokračování příští týden

24.04.2019 16:14 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes jednal se zástupci těžebních společností o novele horního zákona.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama