Stříkačky, jeřáby i unikátní vozidlo. SŽDC dala za hasičskou techniku stovky milionů

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) letos zvýšila investice do hasičské techniky na 298 milionů korun. Peníze využila například na nákup vyprošťovacích speciálů, cisternových stříkaček nebo jeřábů. ČTK to sdělil mluvčí správy železnic Marek Illiaš. Předloni SŽDC koupila pro své hasiče techniku za zhruba 14 milionů korun.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Nákupům předcházelo několik výběrových řízení, v jednotlivých soutěžích zvítězily firmy Kobit-THZ, Toyota Louwman, THT Polička a Rothlehner.

"Investované peníze jsme použili na nákup 48 kusů techniky, od vyprošťovacích speciálů značky Scania, které jsou vybaveny těžkou vyprošťovací hydraulickou sadou a unikátním hydraulickým ramenem, až po cisternové automobilové stříkačky, kontejnerové nosiče, jeřáby, technické chemické automobily a další," uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Mezi pořízenými stroji je například speciální osmikolový vyprošťovací automobil Scania, dovybavený hydraulickou rukou. Hasiči SŽDC disponují touto technikou jako jediní v Česku.

V příštím roce má SŽDC do svého investičního plánu zařazen mimo jiné nákup nakolejovací soupravy, obnovu požární techniky, sady pneumatických vaků nebo zásahové oděvy.

Státní organizace SŽDC, pro kterou pracuje asi 17.000 lidí, spravuje celostátní i regionální tratě, jež vlastní stát. Od roku 2016 se stará také o nádraží, která koupila od Českých drah.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi se kvůli oteplování prohnou, z peněženek vysolí každý rok miliardy

22.03.2019 19:14 Aktualizováno Lidé budou muset ze svých kapes vytáhnout miliardy korun. To jsou částky, které naši republiku…

Životní úroveň? Spokojena je polovina Čechů, kritičtější jsou důchodci

22.03.2019 16:53 Zhruba polovina lidí v Česku považuje hospodářskou situaci země i životní úroveň své domácnosti za…

Zaměstnanci ve Škoda Auto si polepší, mzdy vzrostou o 2500 korun měsíčně

22.03.2019 16:09 Tarifní mzdy zaměstnanců v automobilce Škoda Auto vzrostou s platností od 1. dubna o 2500 korun…

Pozor na sušenky z Polska. Obsahují alergen, na obalu uveden není

22.03.2019 16:05 Ve čtyřech druzích sušenek vyrobených v Polsku našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama