Stříkačky, jeřáby i unikátní vozidlo. SŽDC dala za hasičskou techniku stovky milionů

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) letos zvýšila investice do hasičské techniky na 298 milionů korun. Peníze využila například na nákup vyprošťovacích speciálů, cisternových stříkaček nebo jeřábů. ČTK to sdělil mluvčí správy železnic Marek Illiaš. Předloni SŽDC koupila pro své hasiče techniku za zhruba 14 milionů korun.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Nákupům předcházelo několik výběrových řízení, v jednotlivých soutěžích zvítězily firmy Kobit-THZ, Toyota Louwman, THT Polička a Rothlehner.

"Investované peníze jsme použili na nákup 48 kusů techniky, od vyprošťovacích speciálů značky Scania, které jsou vybaveny těžkou vyprošťovací hydraulickou sadou a unikátním hydraulickým ramenem, až po cisternové automobilové stříkačky, kontejnerové nosiče, jeřáby, technické chemické automobily a další," uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Mezi pořízenými stroji je například speciální osmikolový vyprošťovací automobil Scania, dovybavený hydraulickou rukou. Hasiči SŽDC disponují touto technikou jako jediní v Česku.

V příštím roce má SŽDC do svého investičního plánu zařazen mimo jiné nákup nakolejovací soupravy, obnovu požární techniky, sady pneumatických vaků nebo zásahové oděvy.

Státní organizace SŽDC, pro kterou pracuje asi 17.000 lidí, spravuje celostátní i regionální tratě, jež vlastní stát. Od roku 2016 se stará také o nádraží, která koupila od Českých drah.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražské letiště vybuduje dva parkovací domy, přibude 1000 míst

16.01.2019 17:55 Letiště Praha vybuduje v blízkosti Terminálu 2 dva nové parkovací domy, které zvýší současné…

Čeští exportéři trnou hrůzou: Divoký brexit přinese obrovské potíže

16.01.2019 17:21 Aktualizováno Odmítnutí brexitové dohody v britském parlamentu je podle Asociace exportérů pro podniky, exportéry…

Tvrdý brexit dopadne na 40 tisíc Čechů v Británii, obává se asociace

16.01.2019 17:06 Takzvaný tvrdý brexit by měl výrazný vliv na všechny sektory britské ekonomiky a potenciálně by…

Odboráři Severočeských dolů vstupují do stávkové pohotovosti

16.01.2019 14:35 Aktualizováno Odboráři ze Severočeských dolů (SD) vstupují do stávkové pohotovosti. Důvodem je dosavadní neúspěch…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama