Sklepy Bohemia Sektu ukrývají desítky šarží, půjdou i do prodeje

Sklepy staroplzeneckého Bohemia Sektu ukrývají 120 starších šarží sektů po stovkách láhví. Umožňují vývoj nových sektů, netradiční kombinace odrůd a výjimečné vybrané láhve se dostávají i ke spotřebitelům jako limitované edice. Nejstarší sekt je ve sklepích z ročníku 1997, řekl ČTK vedoucí výroby Josef Švéda. Firma nabízí na trhu přes 30 druhů šumivých vín.

Přidejte svůj názor

Šampaňské

Například výroba Bohemia Sekt demi sec, který má 50procentní podíl na českém trhu, trvá minimálně šest měsíců. Šumivá vína, která prokvašují v lahvích, dosáhnou optimální kvality mezi 15 až 18 měsíci.

"Většina šarží vznikla kvůli tomu, že se snažíme vyvíjet. Hledáme různé cesty pro nějaký zajímavý nový sekt, zjišťujeme různé kombinace hroznů z různých vinic a poloh a kombinace ne úplně tradičních odrůd," uvedl Švéda. K vývoji nových druhů sektů nutí firmu také malí vinaři, kteří jejich výrobu stále častěji zkoušejí.

Dlouhá archivace podle Švédy vyžaduje výjimečný ročník a přístup vinaře. "Musí se s tím vínem trochu jinak pracovat, musí mít také kvalitní korek," řekl. Archivace může probíhat naležato nebo naopak lahve stojí, což je u šumivých vín stále velké téma. "Někteří propagují ležení láhví, stejně jako u vín. Naše zkušenost se také vyvíjí. Všechny starší šarže máme uložené naležato a teď zvažujeme, že ten přístup změníme. Je to vývoj a každý vinařský dům upřednostňuje něco jiného," uvedl.

Zatímco dříve bylo malých výrobců sektů na Moravě málo, dnes je podle Švédy už trendem, že vinaři připravující tichá vína chtějí pod svojí značkou nabízet i složitější víno šumivé. Takových producentů může být do 50. "Ne každý si ale dokáže koupit potřebná technologická zařízení, takže většina si to nechá vyrábět v Rakousku, což, myslím, není ta správná cesta," uvedl. Jsou ale výrobci, kteří si koupí tzv. setřásadla a odkalovací stroje. "Jdou osobitou cestou, která někdy nabízí velmi zajímavé věci. Ale je vidět, že zkušenost je menší. Buď kvalita kolísá, nebo volba základních odrůd či jejich kombinace není správně zvolená," řekl.

Švéda jim ale podle svých slov fandí, neboť jsou zdravou konkurencí Bohemia Sektu, který se musí vyvíjet a držet si kvalitu. Kromě náročné a nákladné technologie je pro ně dalším problémem, že ze sektů se musí, na rozdíl od tichých vín, platit spotřební daň, což vyžaduje daňový sklad.

Základem výroby jsou sekty tvořené z cuvée, tedy většinou ze tří odrůd v různých poměrech, které nejsou každý rok stejné, což je dáno sklizní i vývojem technologie. Výhodou firmy je, že vlastní vinice ve třech ze čtyř podoblastech jižní Moravy a může volit podle kvality ročníku. Bohemia Sekt ale vyrábí také jednoodrůdové sekty.

Poptávka Čechů po sektu pomalu roste. "Lidé se ho naučili popíjet nejen při Silvestru, ale dopřávají si ho častěji během roku. Kouzlo perlení probouzí smysly a nabudí člověka pro ten den. Říkám, že sobotní ráno je ideální začít sklenkou sektu," dodal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řeznictví v Praze prodalo 300 kilo polského drůbežího, byla v něm salmonela

19.03.2019 20:51 Aktualizováno Pražské řeznictví Miloš Křeček KK prodalo zákazníkům 300 kilogramů polského drůbežího masa,…

Co způsobí směrnice EU o autorských právech? Aliance přišla s vážným…

19.03.2019 16:15 Aktualizováno Nová evropská autorskoprávní směrnice může kvůli technickým a administrativním nákladům zdražit on…

Výsledky ČEZ zklamaly. Výhled je naopak pozitivní, shodují se analytici

19.03.2019 10:29 Výsledky energetické skupiny ČEZ za loňský rok zaostaly za očekáváním analytiků. Čistý zisk firmy…

Čistý zisk ČEZ loni prudce klesl. Výsledky jsou horší než odhady analytiků.

19.03.2019 08:59 Čistý zisk energetické společnosti ČEZ loni meziročně klesl o 45 procent na 10,5 miliardy korun.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama