Výprodeje jsou letos úspěšnější než loni. Na odbyt jdou chytré hodinky či bělení zubů

Povánoční výprodeje jsou letos podle obchodníků úspěšnější než loni. Meziročně se tržby obchodníků zvýšily až o pětinu. Letos je větší zájem o elektroniku. V řadě obchodů výprodeje pokračují do konce ledna.

Přidejte svůj názor

Slevy, ilustrační fotografie
doporučujeme

V povánočních výprodejích Datartu tržby vrostly meziročně o 19 procent. "Velký zájem je jako každý rok o velké domácí spotřebiče, TV a mobily. Oproti loňskému roku zákazníci ve výprodejích nakupují daleko více bezdrátové reproduktory, bezdrátová sluchátka a nositelnou elektroniku, především pak chytré hodinky," uvedla Iva Pavlousková z Datartu.

"V C&A zaznamenáváme zvýšený zájem o povánoční výprodeje, jedná se o nárůst proti stejnému období loni. Zákazníci nejvíce nakupují především bundy, kabáty, teplé pleteniny, dámské prádlo a dětské zboží," uvedla mluvčí obchodů C&A Moda Veronika Kovaříková.

Na Mall.cz se ve výprodejích do hledáčku zákazníků dostalo sezonní zboží, tedy zimní oblečení, sportovní vybavení jako například lyže, helmy a další. "Specifickou kategorií jsou nemrznoucí oleje a další zimní auto-příslušenství. Naopak zájem o hračky, který před Vánoci vrostl více než desetinásobně, se pomalu vrací na obvyklou úroveň," uvedla mluvčí Táňa Lálová.

Podle e-shopu Alza.cz je největší zájem o domácí elektro a tzv. velkou bílou techniku, hračky, auto-moto, elektronické čtečky knih i knihy, včetně elektronických.

V lednu rostou i prodeje zboží a služeb spojených s novoročními předsevzetími. "Stálicí je péče o tělo a zdraví. Jde zejména o hubnutí, tedy od permanentek do fitness až po zdravé stravování, nebo také bělení zubů a podobně. Další tradiční kategorií je výuka jazyků," uvedla ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Naopak novým trendem je podle ní třetí skupina zákazníků, která hledá zajímavé aktivity, nebo se chce naučit něco nového - patří sem zejména praktické činnosti jako kurzy vaření nebo nejrůznější rukodělné aktivity. Průměrná částka utracená za novoroční předsevzetí se pohybuje v rozmezí 1000 až 2000 korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Citic Europe Holdings má nového šéfa, Slavii nadále řídí Tvrdík

14.12.2019 16:40 Aktualizováno Předsedou představenstva CITIC Europe Holdings se stal Cchaj Chua-siang, který je také předsedou…

Co přinese Ježíšek? Toto jsou hity letošních Vánoc

14.12.2019 12:02 O letošních Vánocích najdou Češi pod stromečkem v porovnání s loňskem častěji výrobky pro chytrou…

Zisk bank v Česku vzrostl o miliardy. Jak dopadly zátěžové testy ČNB?

13.12.2019 16:01 Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74…

Zeman podepsal rozpočet se schodkem 40 miliard, porostou platy a důchody

13.12.2019 14:34 Prezident Miloš Zeman dnes podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun, což…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama