Výprodeje jsou letos úspěšnější než loni. Na odbyt jdou chytré hodinky či bělení zubů

Povánoční výprodeje jsou letos podle obchodníků úspěšnější než loni. Meziročně se tržby obchodníků zvýšily až o pětinu. Letos je větší zájem o elektroniku. V řadě obchodů výprodeje pokračují do konce ledna.

Přidejte svůj názor

Slevy, ilustrační fotografie
doporučujeme

V povánočních výprodejích Datartu tržby vrostly meziročně o 19 procent. "Velký zájem je jako každý rok o velké domácí spotřebiče, TV a mobily. Oproti loňskému roku zákazníci ve výprodejích nakupují daleko více bezdrátové reproduktory, bezdrátová sluchátka a nositelnou elektroniku, především pak chytré hodinky," uvedla Iva Pavlousková z Datartu.

"V C&A zaznamenáváme zvýšený zájem o povánoční výprodeje, jedná se o nárůst proti stejnému období loni. Zákazníci nejvíce nakupují především bundy, kabáty, teplé pleteniny, dámské prádlo a dětské zboží," uvedla mluvčí obchodů C&A Moda Veronika Kovaříková.

Na Mall.cz se ve výprodejích do hledáčku zákazníků dostalo sezonní zboží, tedy zimní oblečení, sportovní vybavení jako například lyže, helmy a další. "Specifickou kategorií jsou nemrznoucí oleje a další zimní auto-příslušenství. Naopak zájem o hračky, který před Vánoci vrostl více než desetinásobně, se pomalu vrací na obvyklou úroveň," uvedla mluvčí Táňa Lálová.

Podle e-shopu Alza.cz je největší zájem o domácí elektro a tzv. velkou bílou techniku, hračky, auto-moto, elektronické čtečky knih i knihy, včetně elektronických.

V lednu rostou i prodeje zboží a služeb spojených s novoročními předsevzetími. "Stálicí je péče o tělo a zdraví. Jde zejména o hubnutí, tedy od permanentek do fitness až po zdravé stravování, nebo také bělení zubů a podobně. Další tradiční kategorií je výuka jazyků," uvedla ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Naopak novým trendem je podle ní třetí skupina zákazníků, která hledá zajímavé aktivity, nebo se chce naučit něco nového - patří sem zejména praktické činnosti jako kurzy vaření nebo nejrůznější rukodělné aktivity. Průměrná částka utracená za novoroční předsevzetí se pohybuje v rozmezí 1000 až 2000 korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V březnu zanikl rekordní počet firem, naopak roste počet podnikatelů

25.04.2019 14:19 V březnu v Česku přibylo 1266 obchodních společností a 2667 podnikatelů. Počet zániků firem (1560)…

loading...

Hypotéka? Dvě pětiny mladých Čechů narazí, nemají dost vlastních peněz

25.04.2019 14:14 Hlavní bariérou při žádosti o hypotéku je pro 41 procent lidí do 36 let nedostatek vlastních peněz.…

Zeman sliboval Česku miliardy z Číny. Výsledek je žalostný

25.04.2019 13:09 Dnešní podpisy memoranda Bank of China a čínské společnosti CITIC o investicích v České republice,…

Číňané utíkají z Česka, ubylo firem i kapitálu

25.04.2019 13:06 Firem s čínskými vlastníky v Česku bylo letos v březnu 1881, tedy nejméně od prosince 2012. Čínský…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama