Výprodeje jsou letos úspěšnější než loni. Na odbyt jdou chytré hodinky či bělení zubů

Povánoční výprodeje jsou letos podle obchodníků úspěšnější než loni. Meziročně se tržby obchodníků zvýšily až o pětinu. Letos je větší zájem o elektroniku. V řadě obchodů výprodeje pokračují do konce ledna.

Přidejte svůj názor

Slevy, ilustrační fotografie

V povánočních výprodejích Datartu tržby vrostly meziročně o 19 procent. "Velký zájem je jako každý rok o velké domácí spotřebiče, TV a mobily. Oproti loňskému roku zákazníci ve výprodejích nakupují daleko více bezdrátové reproduktory, bezdrátová sluchátka a nositelnou elektroniku, především pak chytré hodinky," uvedla Iva Pavlousková z Datartu.

"V C&A zaznamenáváme zvýšený zájem o povánoční výprodeje, jedná se o nárůst proti stejnému období loni. Zákazníci nejvíce nakupují především bundy, kabáty, teplé pleteniny, dámské prádlo a dětské zboží," uvedla mluvčí obchodů C&A Moda Veronika Kovaříková.

Na Mall.cz se ve výprodejích do hledáčku zákazníků dostalo sezonní zboží, tedy zimní oblečení, sportovní vybavení jako například lyže, helmy a další. "Specifickou kategorií jsou nemrznoucí oleje a další zimní auto-příslušenství. Naopak zájem o hračky, který před Vánoci vrostl více než desetinásobně, se pomalu vrací na obvyklou úroveň," uvedla mluvčí Táňa Lálová.

Podle e-shopu Alza.cz je největší zájem o domácí elektro a tzv. velkou bílou techniku, hračky, auto-moto, elektronické čtečky knih i knihy, včetně elektronických.

V lednu rostou i prodeje zboží a služeb spojených s novoročními předsevzetími. "Stálicí je péče o tělo a zdraví. Jde zejména o hubnutí, tedy od permanentek do fitness až po zdravé stravování, nebo také bělení zubů a podobně. Další tradiční kategorií je výuka jazyků," uvedla ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Naopak novým trendem je podle ní třetí skupina zákazníků, která hledá zajímavé aktivity, nebo se chce naučit něco nového - patří sem zejména praktické činnosti jako kurzy vaření nebo nejrůznější rukodělné aktivity. Průměrná částka utracená za novoroční předsevzetí se pohybuje v rozmezí 1000 až 2000 korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

E-shopy nedodržují pravidla EU. Komise si na ně posvítí

22.02.2019 21:35 Internetoví prodejci v přibližně 60 procentech případů nedodržují spotřebitelská pravidla Evropské…

Cizinec vezl do Česka 153 kilo masa, veterináři se při kontrole zděsili

22.02.2019 16:13 Celníci a veterináři zabavili a nechali v Českém Krumlově znehodnotit 33 kilogramů hovězího masa,…

Veškeré hovězí z polské zásilky bylo zajištěno, čeká se na výsledky testů

22.02.2019 13:39 Veškeré nezpracované hovězí maso z Polska ze 700kilogramové zásilky, kde byla zjištěna přítomnost…

V Česku chybí 5000 řezníků. Roboti je nenahradí, upozornil šéf svazu…

22.02.2019 12:37 Na pracovním trhu chybí kolem 5000 odborně vyučených řezníků. Poptávka po nich je velká, v učení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama