Výprodeje jsou letos úspěšnější než loni. Na odbyt jdou chytré hodinky či bělení zubů

Povánoční výprodeje jsou letos podle obchodníků úspěšnější než loni. Meziročně se tržby obchodníků zvýšily až o pětinu. Letos je větší zájem o elektroniku. V řadě obchodů výprodeje pokračují do konce ledna.

Přidejte svůj názor

Slevy, ilustrační fotografie

V povánočních výprodejích Datartu tržby vrostly meziročně o 19 procent. "Velký zájem je jako každý rok o velké domácí spotřebiče, TV a mobily. Oproti loňskému roku zákazníci ve výprodejích nakupují daleko více bezdrátové reproduktory, bezdrátová sluchátka a nositelnou elektroniku, především pak chytré hodinky," uvedla Iva Pavlousková z Datartu.

"V C&A zaznamenáváme zvýšený zájem o povánoční výprodeje, jedná se o nárůst proti stejnému období loni. Zákazníci nejvíce nakupují především bundy, kabáty, teplé pleteniny, dámské prádlo a dětské zboží," uvedla mluvčí obchodů C&A Moda Veronika Kovaříková.

Na Mall.cz se ve výprodejích do hledáčku zákazníků dostalo sezonní zboží, tedy zimní oblečení, sportovní vybavení jako například lyže, helmy a další. "Specifickou kategorií jsou nemrznoucí oleje a další zimní auto-příslušenství. Naopak zájem o hračky, který před Vánoci vrostl více než desetinásobně, se pomalu vrací na obvyklou úroveň," uvedla mluvčí Táňa Lálová.

Podle e-shopu Alza.cz je největší zájem o domácí elektro a tzv. velkou bílou techniku, hračky, auto-moto, elektronické čtečky knih i knihy, včetně elektronických.

V lednu rostou i prodeje zboží a služeb spojených s novoročními předsevzetími. "Stálicí je péče o tělo a zdraví. Jde zejména o hubnutí, tedy od permanentek do fitness až po zdravé stravování, nebo také bělení zubů a podobně. Další tradiční kategorií je výuka jazyků," uvedla ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Naopak novým trendem je podle ní třetí skupina zákazníků, která hledá zajímavé aktivity, nebo se chce naučit něco nového - patří sem zejména praktické činnosti jako kurzy vaření nebo nejrůznější rukodělné aktivity. Průměrná částka utracená za novoroční předsevzetí se pohybuje v rozmezí 1000 až 2000 korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kladenskou Poldi koupila firma Opimo Trade, šlo už o pátou dražbu

18.01.2019 17:38 Aktualizováno Kladenská huť Poldi byla v elektronické aukci dnes prodána za 140 milionů korun, tedy za vyvolávací…

Kontrakt za 200 milionů: Tatra dodá jordánské armádě 60 aut

18.01.2019 10:46 Kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala v Jordánsku zakázku v hodnotě okolo 200 milionů korun.…

Babiš chce vztahy ČR s Indií posunout na strategickou úroveň, přivezl…

18.01.2019 09:47 Premiér Andrej Babiš se dnes v indickém státě Gudžarát zúčastnil zahájení investičního fóra Vibrant…

Škoda Scala? Nejlevnější varianta bude za 369 900 korun, už se přijímají…

18.01.2019 09:37 Nejlevnější varianta nového modelu automobilky Škoda Auto Scala bude stát 369.900 korun. Nepůjde ji…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama