Firmě Imperial Tobacco roste v ČR zisk, hitem jsou cigarety Davidoff

České pobočce tabákové společnosti Imperial Tobacco vzrostl ke konci loňského září meziročně zisk o 80,7 procenta na 265,6 milionu korun. V předchozích letech jí zisk klesal. Tržby se zvýšily o 625 milionů korun na 11,7 miliardy korun, uvedla společnost ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Společnost prodává například cigarety Gauloises, Davidoff, West, dále tabáky Route 66 či Golden Virginia.

Přidejte svůj názor

Kouření
doporučujeme

Za úspěšným rokem stojí podle firmy uvedení cigaret Davidoff Reach a Davidoff Reach Green loni v březnu, respektive v srpnu na trh. "Nejenom těmito novými iniciativami v oblasti cigaret, ale i posílením aktivit na značku P&S společnost upevnila svůj tržní podíl v této kategorii, který činil ke konci hospodářského roku 13,9 procenta," uvedla v dokumentu firma.

V kategorii tabáků začala firma prodávat nové balení West 200 g. "Náš tržní podíl v této kategorii představoval ke konci hospodářského roku 47,2 procenta a společnost je největším prodejcem tohoto druhu tabákových výrobků na území ČR," dodala společnost.

Loni začala platit zvýšená spotřební daň, cena krabičky cigaret se tak podle společnosti zvedla o tři koruny, cena 30gramového balení tabáku podražilo o dvě koruny. Firma loni zaměstnávala meziročně o čtyři lidi víc, měla tak 112 zaměstnanců a sedm vedoucích pracovníků.

Konkurenční české pobočce koncernu Japan Tobacco International předloni meziročně klesl zisk o čtvrtinu na 28,8 milionu korun. Tržby vzrostly o zhruba 360 milionů na 12,18 miliardy Kč. Firma distribuuje značky cigaret Camel, Benson & Hedges, Winston nebo LD.

Naopak další konkurenci British American Tobacco v Česku předloni stoupl zisk o 113,7 procenta na 111,4 milionu korun. Tržby se zvýšily o 1,3 miliardy korun na 14,7 miliardy. Společnost prodává například značky Lucky Strike a Pall Mall.

Jedničce domácího trhu společnosti Philip Morris předloni meziročně vzrostl čistý zisk o 25,9 procenta na 3,5 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o 6,5 procenta na 12,2 miliardy korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibývá agentur práce. Dodržují zákoník práce?

16.07.2019 18:06 Agentur práce v Česku zase přibývá. Po předloňském úbytku po zpřísnění pravidel se jejich počet na…

Angažmá ČEZ v těžbě lithia? Politikaření, hrozí obrovské ztráty, obávají…

16.07.2019 15:51 Půjčka dvou milionů eur (51,2 milionu korun), kterou poskytne energetická skupina ČEZ australské…

Začalo insolvenční řízení s Legios Loco. Správnykě HMS nás vyhnala, tvrdí…

16.07.2019 14:21 Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení se společností Legios Loco, která donedávna…

Češi v dluhové pasti. Vůbec nejhorší je situace v okrese Most

16.07.2019 14:16 Schopnost Čechů splácet závazky se v pololetí zlepšila. Na konci června mělo dluhy po splatnosti 6…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama