Firmě Imperial Tobacco roste v ČR zisk, hitem jsou cigarety Davidoff

České pobočce tabákové společnosti Imperial Tobacco vzrostl ke konci loňského září meziročně zisk o 80,7 procenta na 265,6 milionu korun. V předchozích letech jí zisk klesal. Tržby se zvýšily o 625 milionů korun na 11,7 miliardy korun, uvedla společnost ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Společnost prodává například cigarety Gauloises, Davidoff, West, dále tabáky Route 66 či Golden Virginia.

Přidejte svůj názor

Kouření
doporučujeme

Za úspěšným rokem stojí podle firmy uvedení cigaret Davidoff Reach a Davidoff Reach Green loni v březnu, respektive v srpnu na trh. "Nejenom těmito novými iniciativami v oblasti cigaret, ale i posílením aktivit na značku P&S společnost upevnila svůj tržní podíl v této kategorii, který činil ke konci hospodářského roku 13,9 procenta," uvedla v dokumentu firma.

V kategorii tabáků začala firma prodávat nové balení West 200 g. "Náš tržní podíl v této kategorii představoval ke konci hospodářského roku 47,2 procenta a společnost je největším prodejcem tohoto druhu tabákových výrobků na území ČR," dodala společnost.

Loni začala platit zvýšená spotřební daň, cena krabičky cigaret se tak podle společnosti zvedla o tři koruny, cena 30gramového balení tabáku podražilo o dvě koruny. Firma loni zaměstnávala meziročně o čtyři lidi víc, měla tak 112 zaměstnanců a sedm vedoucích pracovníků.

Konkurenční české pobočce koncernu Japan Tobacco International předloni meziročně klesl zisk o čtvrtinu na 28,8 milionu korun. Tržby vzrostly o zhruba 360 milionů na 12,18 miliardy Kč. Firma distribuuje značky cigaret Camel, Benson & Hedges, Winston nebo LD.

Naopak další konkurenci British American Tobacco v Česku předloni stoupl zisk o 113,7 procenta na 111,4 milionu korun. Tržby se zvýšily o 1,3 miliardy korun na 14,7 miliardy. Společnost prodává například značky Lucky Strike a Pall Mall.

Jedničce domácího trhu společnosti Philip Morris předloni meziročně vzrostl čistý zisk o 25,9 procenta na 3,5 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o 6,5 procenta na 12,2 miliardy korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČEZ ESCO zvýšilo tržby o 27 procent, zájem o moderní energetiku roste

24.03.2019 12:16 Tržby skupiny ČEZ ESCO, která patří do energetické skupiny ČEZ, vzrostly meziročně o 27 procent na…

Zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu? Babiše popudil návrh…

24.03.2019 10:05 Čtyři desítky poslanců navrhují zrušit povinné přimíchávání biopaliv do benzinu a nafty. S návrhem…

Nákupy on-line? Trendy v Česku se mění, hlavně díky generaci mileniálů

24.03.2019 09:10 Podíl nakupování na internetu přes mobilní zařízení se za poslední dva roky zvýšil o deset…

Zvýšení sazeb ČNB není ve čtvrtek jisté, rizika z globálního vývoje…

24.03.2019 09:06 Pokud Bankovní rada České národní banky nezvýší úrokové sazby na zasedání ve čtvrtek 28. března,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama