Praha ukončí nájem několika směnárnám, dělaly Česku ostudu po celém světě

Praha vypoví smlouvu nájemci, který provozuje směnárnu v Železné ulici na Praze 1. Důvodem je mimo jiné nízký nájem. ČTK to dnes sdělil radní Jan Chabr (TOP 09). Výpověď projednají pražští radní na zasedání 21. ledna. Prostory pronajímá město prostřednictvím své firmy Trade Centre Praha (TCP). Nájemní smlouvy nebude TCP prodlužovat ani dalším směnárnám v Jungmannově ulici a na Národní třídě. Některé pražské směnárny provází špatná pověst a v médiích se několikrát objevilo, že zejména turistům mění peníze za nevýhodných podmínek.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Magistrát hlavního města Prahy

"Hlavní město si nechalo vypracovat revizi smluvních vztahů uzavřených městskou společností TCP a dalo pokyn k ukončení vybraných nájemních smluv, jejichž účelem je zejména zřízení směnárny a dále prodej upomínkových předmětů," sdělil Chabr.

Směnárnu v Železné ulici provozuje společnost Global Travel. Od města tady má pronajatých 20 metrů čtverečních. Smlouvu, kterou má firma na dobu neurčitou od roku 1993, vypoví město bez udání důvodu. Výpovědní lhůta je tři měsíce. Podle Chabra používala směnárna nefér metody. Europoslanec, předseda TOP 09 a pražský zastupitel Jiří Pospíšil ji pak na svém facebookovém profilu označil jako pochybnou směnárnu. "Která nabízela turistům velmi nevýhodné kurzy," uvedl.

Podle revize smluv vypracované TCP, kterou má ČTK k dispozici, v budoucnu skončí rovněž směnárna v Jungmannově ulici a dvě na Národní třídě. Všechny sídlí v prostorech patřících městu. Směnárny mají smlouvy na dobu určitou, TCP je proto nebude vypovídat, ale počká, až skončí jejich platnost. Následně je neprodlouží.

Média v minulosti upozornila, že některé směnárny nabízí zejména turistům peníze ve velmi nevýhodném kurzu. Případně formulují podmínky transakce tak, že jsou pro zákazníky matoucí. Na Staroměstském náměstí naproti Staroměstské radnici tak již skončila směnárna, která nabízela za jedno euro 15 korun, což je zhruba o desetikorunu méně, než je obvyklý kurz.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kladenskou Poldi koupila firma Opimo Trade, šlo už o pátou dražbu

18.01.2019 17:38 Aktualizováno Kladenská huť Poldi byla v elektronické aukci dnes prodána za 140 milionů korun, tedy za vyvolávací…

Kontrakt za 200 milionů: Tatra dodá jordánské armádě 60 aut

18.01.2019 10:46 Kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala v Jordánsku zakázku v hodnotě okolo 200 milionů korun.…

Babiš chce vztahy ČR s Indií posunout na strategickou úroveň, přivezl…

18.01.2019 09:47 Premiér Andrej Babiš se dnes v indickém státě Gudžarát zúčastnil zahájení investičního fóra Vibrant…

Škoda Scala? Nejlevnější varianta bude za 369 900 korun, už se přijímají…

18.01.2019 09:37 Nejlevnější varianta nového modelu automobilky Škoda Auto Scala bude stát 369.900 korun. Nepůjde ji…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama