Muskova Tesla míří do Česka. Co u nás hledá známý americký vizionář?

Vyvíjí elektroauta, dokonce i ta autonomní, chce umožnit cestování do vesmíru. Teď míří Elon Musk se svojí společností Tesla i do České republiky. Ač to firma nijak oficiálně nepotvrdila, důkazů o rozvoji Muskova byznysu do tuzemských končin je hned několik.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Elon Musk

Před dvěma lety ohlásil zakladatel Tesly Elon Musk firemní plán na stavbu další gigantické továrny na elektrické automobily kdesi v Evropě. Dokonce už tehdy v náznacích mluvil o České republice, konkrétně o místě severně od Prahy. Na mysli měl mít Krušné hory, kde jsou velká naleziště lithia, které je zásadním komponentem elektrických baterií.

Od plánu na evropskou továrnu prý americký vizionář stále neupustil. Stále však není jasné, zdali bude právě Česká republika Muskovou zemí zaslíbenou. Spekulace totiž rovněž hovořily o lokacích u našich západních sousedů v Německu.

Podle dostupných informací však už Tesla začala v Česku přinejmenším sondovat terén. V závěru loňského roku měli zástupci společnosti dokonce učinit první konkrétní kroky.

18. prosince 2018 byla do českého obchodního rejstříku zapsána společnost Tesla Czech Republic, jejímž společníkem je firma Tesla International B.V. se sídlem v Holandsku. Její mateřskou společností pak je Tesla Inc. se sídlem v kalifornském městě Palo Alto.

Na svých webových stránkách navíc Tesla už nabízí pracovní příležitosti na prozatím nespecifikovaném místě v Praze. Jde například o pozice servisních manažerů nebo techniků. Není však jisté, zdali to souvisí s chystanou stavbou továrny v Evropě, dokonce snad přímo na území České republiky.

Hledání zaměstnanců se však Muskovi může pěkně protáhnout, v České republice je totiž dlouhodobě jedna z nejnižších měr nezaměstnanosti v rámci celé Evropské unie. V prosinci sice stoupla na 3,1 %, jde však pouze o běžný sezónní výkyv. Podle informací v inzerátech navíc Musk hledá jen opravdu kvalifikované lidi s vysokým vzděláním.

Tesla zatím nemá v Česku ani jediný showroom, případní zájemci o její automobily musí kvůli jejich koupi do sousedního Rakouska. Nabízí se tak i varianta, že se chystá pouze otevřít českou prodejní pobočku, nikoliv tovární linku na auta. K celému tématu ovšem Tesla neposkytla jediné oficiální vyjádření.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

E-shopy nedodržují pravidla EU. Komise si na ně posvítí

22.02.2019 21:35 Internetoví prodejci v přibližně 60 procentech případů nedodržují spotřebitelská pravidla Evropské…

Cizinec vezl do Česka 153 kilo masa, veterináři se při kontrole zděsili

22.02.2019 16:13 Celníci a veterináři zabavili a nechali v Českém Krumlově znehodnotit 33 kilogramů hovězího masa,…

Veškeré hovězí z polské zásilky bylo zajištěno, čeká se na výsledky testů

22.02.2019 13:39 Veškeré nezpracované hovězí maso z Polska ze 700kilogramové zásilky, kde byla zjištěna přítomnost…

V Česku chybí 5000 řezníků. Roboti je nenahradí, upozornil šéf svazu…

22.02.2019 12:37 Na pracovním trhu chybí kolem 5000 odborně vyučených řezníků. Poptávka po nich je velká, v učení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama