Diskriminace přespolních, ošizená váha. Třetina prodejců na koupalištích porušila předpisy

Třetina kontrolovaných prodejců porušila v létě právní předpisy. Inspektoři České obchodní inspekce jim za to pravomocně uložili pokuty za čtvrt milionu korun. Nejčastěji prodejci nedodržovali zásady poctivosti prodeje, například správnou hmotnost pokrmu nebo míru nápoje. Nejvíc pochybení inspektoři zjistili v Ústeckém a Libereckém kraji, kde kontrolou neprošlo 12 ze 17 prodejců. O výsledcích kontrol za 3. čtvrtletí dnes ČOI informovala v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Počasí
doporučujeme

Porušení předpisů inspekce zjistila ve 34,6 procenta ze 179 kontrol. Ze 62 zjištění připadá 21 případů na šizení na váze jídla a míře nápojů. Ve dvou desítkách případů prodávající neinformovali spotřebitele o cenách.

Inspekce se zaměřila i na kontroly dodržování zákona, který prodejcům zakazuje spotřebitele diskriminovat. Tento paragraf v létě porušilo devět kontrolovaných prodejců, a to zejména na koupalištích. V souvislosti s diskriminačním jednáním nenabyly žádné pokuty právní moci, případy se stále řeší.

Souvisí to zejména se srpnovými případy, o kterých ČOI informovala koncem loňského roku. Provozovatelé koupališť na severu Čech nasadili pro přespolní vyšší vstupné, čímž diskriminovali některé skupiny lidí.

Dvojím vstupným koupaliště údajně bojovala proti návalu návštěvníků, podle některých spekulací ale bylo zdražení namířeno proti sociálně nepřizpůsobivým. Za diskriminaci hrozí provozovatelům pokuta až tři miliony korun.

Kromě severu Čech se jeden případ diskriminace týkal i Prahy. V tomto případě jde o diskriminaci z důvodu věku. Inspekce provedla kontrolu v restauraci Stodola House v Praze, na kterou si spotřebitelé stěžovali za to, že nechce vpouštět do zařízení děti. Restaurace i dnes na webu upozorňuje, že vstup je možný od 18 let a doprovod rodičů není polehčující okolnost.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metrostav hlásí za loňský rok propad zisku, tržby naopak vzrostly o…

19.04.2019 14:26 Stavební firmě Metrostav loni klesl čistý zisk meziročně o 7,6 procenta na 363,2 milionu korun.…

Česko je na štíru s čerpáním eurodotací, Brusel letos proplatil 27,6…

19.04.2019 13:45 Evropská komise do konce března Česku proplatila 27,6 procenta dotací určených na programové období…

Velkoobchodům Makro stoupl zisk na 606 milionů korun, tržby klesly

19.04.2019 13:01 Velkoobchodům Makro Cash&Carry meziročně stoupl ve finančním roce 2017/2018 zisk o pět procent na…

ŘLP zvýšilo obrat, 150 milionů ze zisku se má převést do státního rozpočtu

19.04.2019 10:45 Ministerstvo dopravy chce převést 150 milionů korun ze zisku Řízení letového provozu do státního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama