Penny Market chystá velkou modernizaci. Dotkne se 380 prodejen

Penny Market, který je co do počtu prodejen s 380 prodejnami v ČR největším obchodním řetězcem v tuzemsku, investuje do čtyř let miliardu korun do úplné přestavby svých prodejen v Česku. Rekonstruované provozovny nebudou mít dlouhé uličky, nýbrž budou uspořádány do podoby farmářského tržiště s jednotlivými oddělenými ostrůvky s konkrétním sortimentem. Firma dnes představila osm nově upravených prodejen v Plzni za 20 milionů korun.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Penny Market
doporučujeme

Řetězec chce přilákat více zákazníků a zvýšit tržby v Česku. V roce 2017 zvýšil tržby o šest procent na 33,9 miliardy korun a zisk stoupl o 11 procent na 542 milionů korun. Generální ředitel Penny Marketu Jens Krieger dnes řekl ČTK, že loňské tržby diskontu v ČR budou kolem 33 miliard Kč. Firma podle něj trvale roste.

Z hlediska výše tržeb je největším tuzemským obchodním řetězcem Kaufland. Mezi další patří Tesco, Lidl, Globus, či Makro. Diskonty Penny Market patří do nadnárodní obchodní skupiny REWE Group.

Nový model prodejny má mít větší podíl lokálních produktů. "Sedm z deseti potravin pochází z českých zdrojů," řekl vedoucí nákupu Marek Doležal. Dodal, že se regionální produkty podílí na ročních tržbách deseti procenty. Jako příklad uvedl mlékárnu Milknatur z Líní u Plzně, která dodává do 30 prodejen v regionu. "Penny Market je jeden z mála řetězců, který podporuje regionální výrobce," uvedl šéf Milknaturu Pavel Šrámek.

Nový koncept, který zavádí firma v Česku po deseti letech, by měl být vzorem pro Německo, kde připravují první testovací obchod u Kolína nad Rýnem. Pokud nový model mateřská firma REWE schválí, začne se od léta přestavovat v každém německém regionu jedna současná prodejna, řekl ČTK Krieger. "Německé filiálky přebírají český model a v nejbližších měsících ho budou testovat," řekl Krieger. Podle něj je struktura zboží v českých i německých prodejnách podobná. V Německu, kde má skupina 2400 prodejen, je méně zaměstnanců na jeden obchod.

Penny Market, který funguje v ČR 22 let, má letos podle ředitele otevřít v ČR deset nových prodejen a koncem roku 2020 jich chce mít 400.

Současně bude firma přestavoval malé markety v ČR, postavené před 20 lety, které už dnes svojí velikostí nevyhovují. Optimální obchodní plocha pro ČR je nyní 800 až 1000 metrů čtverečních, dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moneta Money Bank kupuje Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy

12.12.2019 22:17 Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu…

Jaká by měla být minimální důstojná mzda? Polovina Čechů na ni nedosáhne

12.12.2019 15:02 Aktualizováno Minimální důstojná mzda v Česku za práci na plný úvazek, aby stačila na pokrytí potřeb i na volný…

Videa či plakáty. Kolik stát platí za propagaci Účtenkovky?

12.12.2019 12:06 Náklady na propagaci účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) letos budou zřejmě činit…

Dotace pro Agrofert? Padla trestní oznámení, zemědělský fond se brání

12.12.2019 11:53 Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) zopakoval, že se na něj nevztahují rozpočtová pravidla,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama