Nejlepší prodejny má Albert a Lidl, najdete je v Praze a Ostravě

Vítězem třetího ročníku soutěže Diamantová liga kvality 2018 se staly čtyři prodejny - Albert na pražském Chodově, ostravský Lidl v ulici Sjízdná a v kategorii nepotravinářského zboží dm drogerie Velký Týnec a Siko koupelny na pražském Zličíně. Ostravský Lidl získal i vítězství v ceně veřejnosti. Zástupci řetězců si odnesli ocenění z dnešního galavečera v Praze.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lidl, supermarket

Diamantová liga kvality je společným projektem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a ministerstva průmyslu a obchodu. Prodejny byly hodnoceny na základě několika parametrů, jako jsou legislativní pravidla, hygienické podmínky nebo kultura prodeje.

"Těší nás, že se do tohoto celorepublikového klání hlásí stále více prodejen, aby mohly předvést, jak na tom jsou například s kvalitou poskytovaných služeb, šíří sortimentu nebo vstřícností k zákazníkům," uvedl viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Pavel Mikoška.

Metodika hodnocení byla založena na posuzování prodejen prostřednictvím tzv. neznámého zákazníka. To znamená, že neznámý zákazník při své návštěvě na prodejně hodnotil tři základní kritéria zákaznické spokojenosti - úroveň celkového vzhledu prodejny i jednotlivých úseků, kvalitu zboží a úroveň služby zákazníkovi.

Do finální fáze soutěže bylo nominováno celkem 46 prodejen. Do ocenění se nově zapojily loni obchody maloformátového typu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy děsí chudoba ve stáří. V penzijních fondech si spoří už 967 tisíc…

19.02.2019 15:20 Aktualizováno Počet účastníků doplňkového penzijního spoření, které nahradilo od roku 2013 penzijní připojištění,…

Jedinečný resort v pražských Vokovicích: Moderní pražské bydlení v…

19.02.2019 14:51 Komerční sdělení - Trend stěhování se do hlavního města je stále v kurzu. Není se čemu divit,…

Další milník v platbě mobilem. Do Česka dorazil Apple Pay

19.02.2019 12:59 Mezi platební systémy, které fungují v Česku, se dnes zařadila služba Apple Pay. Lidem umožňuje…

Rizika pro českou ekonomiku? Hospodářská komora vydala varovnou prognózu

19.02.2019 12:54 Aktualizováno Růst české ekonomiky letos dosáhne tří procent, pokud nebude ohrožen mezinárodní obchod kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama