Nejlepší prodejny má Albert a Lidl, najdete je v Praze a Ostravě

Vítězem třetího ročníku soutěže Diamantová liga kvality 2018 se staly čtyři prodejny - Albert na pražském Chodově, ostravský Lidl v ulici Sjízdná a v kategorii nepotravinářského zboží dm drogerie Velký Týnec a Siko koupelny na pražském Zličíně. Ostravský Lidl získal i vítězství v ceně veřejnosti. Zástupci řetězců si odnesli ocenění z dnešního galavečera v Praze.

Lidl, supermarket
doporučujeme

Diamantová liga kvality je společným projektem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a ministerstva průmyslu a obchodu. Prodejny byly hodnoceny na základě několika parametrů, jako jsou legislativní pravidla, hygienické podmínky nebo kultura prodeje.

"Těší nás, že se do tohoto celorepublikového klání hlásí stále více prodejen, aby mohly předvést, jak na tom jsou například s kvalitou poskytovaných služeb, šíří sortimentu nebo vstřícností k zákazníkům," uvedl viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Pavel Mikoška.

Metodika hodnocení byla založena na posuzování prodejen prostřednictvím tzv. neznámého zákazníka. To znamená, že neznámý zákazník při své návštěvě na prodejně hodnotil tři základní kritéria zákaznické spokojenosti - úroveň celkového vzhledu prodejny i jednotlivých úseků, kvalitu zboží a úroveň služby zákazníkovi.

Do finální fáze soutěže bylo nominováno celkem 46 prodejen. Do ocenění se nově zapojily loni obchody maloformátového typu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum ČNB: Banky hlásí zpřísnění poskytování úvěrů firmám

26.10.2020 11:56 Pro čtvrté čtvrtletí letošního roku část bankovního trhu avizuje další zpřísnění poskytování úvěrů…

Koronakrize je zpět. Důvěra v českou ekonomiku po pěti měsících klesla

26.10.2020 11:16 Aktualizováno Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu.…

TSK vypsala tendr na opravu Libeňského mostu, maximální cena je 2,85…

26.10.2020 10:31 Pražský Technická správa komunikací (TSK) dnes vypsala zakázku na rekonstrukci Libeňského mostu a…

Generální pardon: Zasaženým obchodníkům se odkládá splatnost DPH do konce…

26.10.2020 10:05 Ministerstvo financí dnes posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama