Nejlepší prodejny má Albert a Lidl, najdete je v Praze a Ostravě

Vítězem třetího ročníku soutěže Diamantová liga kvality 2018 se staly čtyři prodejny - Albert na pražském Chodově, ostravský Lidl v ulici Sjízdná a v kategorii nepotravinářského zboží dm drogerie Velký Týnec a Siko koupelny na pražském Zličíně. Ostravský Lidl získal i vítězství v ceně veřejnosti. Zástupci řetězců si odnesli ocenění z dnešního galavečera v Praze.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lidl, supermarket
doporučujeme

Diamantová liga kvality je společným projektem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a ministerstva průmyslu a obchodu. Prodejny byly hodnoceny na základě několika parametrů, jako jsou legislativní pravidla, hygienické podmínky nebo kultura prodeje.

"Těší nás, že se do tohoto celorepublikového klání hlásí stále více prodejen, aby mohly předvést, jak na tom jsou například s kvalitou poskytovaných služeb, šíří sortimentu nebo vstřícností k zákazníkům," uvedl viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Pavel Mikoška.

Metodika hodnocení byla založena na posuzování prodejen prostřednictvím tzv. neznámého zákazníka. To znamená, že neznámý zákazník při své návštěvě na prodejně hodnotil tři základní kritéria zákaznické spokojenosti - úroveň celkového vzhledu prodejny i jednotlivých úseků, kvalitu zboží a úroveň služby zákazníkovi.

Do finální fáze soutěže bylo nominováno celkem 46 prodejen. Do ocenění se nově zapojily loni obchody maloformátového typu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČNB plánuje 36 emisí pamětních mincí a bankovek, poprvé vydá i dukáty

19.11.2019 14:58 Česká národní banka (ČNB) plánuje v letech 2021 až 2025 vydat 36 emisí pamětních mincí a bankovek,…

Jste připraveni na DVB-T2? Televizní revoluce začne už příští týden

19.11.2019 12:04 Aktualizováno Na nový standard televizního vysílání DVB-T2 je připraveno 56 procent domácností, což je o 12…

Růst minimální mzdy? Nastal nečekaný problém, musí zakročit vláda

18.11.2019 17:49 Aktualizováno Tripartita se dnes neshodla na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. O růstu proto rozhodne vláda.…

Vláda kývla na digitální daň, má zasáhnout internetové giganty

18.11.2019 17:45 Aktualizováno Zavedení sedmiprocentní digitální daně pro velké internetové firmy, jako jsou Facebook nebo Google,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama