Tulák rezignoval na post v představenstvu DPP. Kvůli anonymnímu dopisu?

Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) přijala rezignaci člena představenstva Filipa Tuláka. Náměstek primátora a předseda dozorčí rady Adam Scheinherr (Praha Sobě) potvrdil ČTK informaci serveru zdopravy.cz. Podle informací ČTK rada pouze přijala Tulákovu rezignaci, konkrétní důvody neřešila. Jeho místo zatím zůstává neobsazeno. Tulák nabídl funkci minulý týden jako reakci na anonymní dopis vinící jej z pochybení, kterých se údajně dopustil při svém předchozím působení v DPP.

Přidejte svůj názor

mhd
doporučujeme

Tulák zatím stále zůstává investičním ředitelem DPP, odvolat jej z této funkce není v kompetenci dozorčí rady, ale představenstva. "Očekávám jeho odvolání," uvedl Scheinherr.

V dopise, který má ČTK k dispozici, neznámý pisatel uvedl, že Tulák v minulosti například zneužíval svého postavení v DPP, rozděloval zakázky nebo prosazoval svou společnost Integoo integrated solutions. Dopis je podepsán "zaměstnanci DPP a odboráři DPP". "Já mám svědomí čisté," uvedl Tulák minulý týden, dopis označil za "slátaninu".

Tulák byl dříve vedoucím odboru investic dopravního podniku. Dozorčí radou byl do představenstva podniku jmenován loni 19. prosince. O den později jej představenstvo zvolilo investičním ředitelem.

Odchod Tuláka z podniku se stal minulý týden ve čtvrtek rovněž předmětem diskuse zastupitelů o programu jednání. Opozice chtěla projednat dokument o tom, kdo a jak nominoval Tuláka do DPP.

Zástupci opozice uvedli, že o kauze nemají dostatek informací. Zastupitelé návrh nakonec neschválili, a o Tulákovi tak zastupitelé nejednali.

DPP je největší městskou firmou, zaměstnává skoro 11.000 lidí. V Praze provozuje linky metra, tramvají, autobusů a lanové dráhy. Město dává na provoz podniku ročně více než 13 miliard korun. Od loňského prosince má DPP nového generálního ředitele, kterým se stal bankéř Petr Witowski. Ve funkci nahradil Martina Gillara.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Oběd v restauraci? Ceny letí vzhůru, nejrychleji v těchto třech městech

22.07.2019 18:18 Za poslední rok do konce června zdražily obědy v restauracích o 6,2 procenta na 122,20 koruny. Za…

Splavnost Labe? Stát už vynaložil 927 milionů, efekt bídný

22.07.2019 17:07 Aktualizováno Za dosud nepostavené plavební stupně na Labi stát zaplatil už 927 milionů Kč, zjistil Nejvyšší…

Šetření ČNB: Dostupnost úvěrů na bydlení se příliš nezmění

22.07.2019 13:18 Banky předpokládají, že ve třetím čtvrtletí zůstane dostupnost úvěrů na bydlení na obdobné úrovni…

Většina firem v posledních letech prošla krizí, strašákem je…

22.07.2019 12:20 V posledních pěti letech prošlo krizí 69 procent firem. Většinu z nich postihla několikrát.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama