Tulák rezignoval na post v představenstvu DPP. Kvůli anonymnímu dopisu?

Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) přijala rezignaci člena představenstva Filipa Tuláka. Náměstek primátora a předseda dozorčí rady Adam Scheinherr (Praha Sobě) potvrdil ČTK informaci serveru zdopravy.cz. Podle informací ČTK rada pouze přijala Tulákovu rezignaci, konkrétní důvody neřešila. Jeho místo zatím zůstává neobsazeno. Tulák nabídl funkci minulý týden jako reakci na anonymní dopis vinící jej z pochybení, kterých se údajně dopustil při svém předchozím působení v DPP.

Přidejte svůj názor

mhd

Tulák zatím stále zůstává investičním ředitelem DPP, odvolat jej z této funkce není v kompetenci dozorčí rady, ale představenstva. "Očekávám jeho odvolání," uvedl Scheinherr.

V dopise, který má ČTK k dispozici, neznámý pisatel uvedl, že Tulák v minulosti například zneužíval svého postavení v DPP, rozděloval zakázky nebo prosazoval svou společnost Integoo integrated solutions. Dopis je podepsán "zaměstnanci DPP a odboráři DPP". "Já mám svědomí čisté," uvedl Tulák minulý týden, dopis označil za "slátaninu".

Tulák byl dříve vedoucím odboru investic dopravního podniku. Dozorčí radou byl do představenstva podniku jmenován loni 19. prosince. O den později jej představenstvo zvolilo investičním ředitelem.

Odchod Tuláka z podniku se stal minulý týden ve čtvrtek rovněž předmětem diskuse zastupitelů o programu jednání. Opozice chtěla projednat dokument o tom, kdo a jak nominoval Tuláka do DPP.

Zástupci opozice uvedli, že o kauze nemají dostatek informací. Zastupitelé návrh nakonec neschválili, a o Tulákovi tak zastupitelé nejednali.

DPP je největší městskou firmou, zaměstnává skoro 11.000 lidí. V Praze provozuje linky metra, tramvají, autobusů a lanové dráhy. Město dává na provoz podniku ročně více než 13 miliard korun. Od loňského prosince má DPP nového generálního ředitele, kterým se stal bankéř Petr Witowski. Ve funkci nahradil Martina Gillara.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toman jednal v Bruselu: Pokud Polsko splní sliby, skončí kontroly hovězího…

18.03.2019 19:41 Aktualizováno Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března, pokud…

Počasí kosilo ČR: Vichřice Eberhard stála stovky milionů. VELKÝ PŘEHLED

18.03.2019 17:51 Aktualizováno Pojišťovny mají po víkendu nahlášeny další škody z řádění vichřice Eberhard z minulého týdne,…

Babiš: Stát s podporou pro nákup elektromobilů občany nepočítá

18.03.2019 16:35 Aktualizováno Stát v současnosti neuvažuje o podpoře na nákup elektromobilů pro fyzické osoby. Bude pokračovat ve…

Stát nabízí Dluhopisy Republiky, zájem o druhou emisi strmě klesl

18.03.2019 15:52 Lidé si v rámci druhé emise objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby za 942,7…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama