Tulák rezignoval na post v představenstvu DPP. Kvůli anonymnímu dopisu?

Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) přijala rezignaci člena představenstva Filipa Tuláka. Náměstek primátora a předseda dozorčí rady Adam Scheinherr (Praha Sobě) potvrdil ČTK informaci serveru zdopravy.cz. Podle informací ČTK rada pouze přijala Tulákovu rezignaci, konkrétní důvody neřešila. Jeho místo zatím zůstává neobsazeno. Tulák nabídl funkci minulý týden jako reakci na anonymní dopis vinící jej z pochybení, kterých se údajně dopustil při svém předchozím působení v DPP.

Přidejte svůj názor

mhd
doporučujeme

Tulák zatím stále zůstává investičním ředitelem DPP, odvolat jej z této funkce není v kompetenci dozorčí rady, ale představenstva. "Očekávám jeho odvolání," uvedl Scheinherr.

V dopise, který má ČTK k dispozici, neznámý pisatel uvedl, že Tulák v minulosti například zneužíval svého postavení v DPP, rozděloval zakázky nebo prosazoval svou společnost Integoo integrated solutions. Dopis je podepsán "zaměstnanci DPP a odboráři DPP". "Já mám svědomí čisté," uvedl Tulák minulý týden, dopis označil za "slátaninu".

Tulák byl dříve vedoucím odboru investic dopravního podniku. Dozorčí radou byl do představenstva podniku jmenován loni 19. prosince. O den později jej představenstvo zvolilo investičním ředitelem.

Odchod Tuláka z podniku se stal minulý týden ve čtvrtek rovněž předmětem diskuse zastupitelů o programu jednání. Opozice chtěla projednat dokument o tom, kdo a jak nominoval Tuláka do DPP.

Zástupci opozice uvedli, že o kauze nemají dostatek informací. Zastupitelé návrh nakonec neschválili, a o Tulákovi tak zastupitelé nejednali.

DPP je největší městskou firmou, zaměstnává skoro 11.000 lidí. V Praze provozuje linky metra, tramvají, autobusů a lanové dráhy. Město dává na provoz podniku ročně více než 13 miliard korun. Od loňského prosince má DPP nového generálního ředitele, kterým se stal bankéř Petr Witowski. Ve funkci nahradil Martina Gillara.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak jsou na tom Češi se spořením? Průzkum odhalil raritu

05.12.2019 15:48 Čechům letos stouply průměrné měsíční úspory o 233 korun na 2720 korun. Podíl jejich úspor na…

Bankroty v Česku: Novela insolvenčního zákona situaci rapidně změnila

05.12.2019 13:47 Aktualizováno V Česku bylo letos v listopadu vyhlášeno 66 bankrotů obchodních společností, o osm více než v říjnu…

Za kolik natankujete? Spor velmocí je pro české řidiče výhodný

05.12.2019 10:59 Průměrné ceny pohonných hmot v Česku za poslední týden mírně klesly. Benzin zlevnil od minulé…

Státní rozpočet? Vláda šermuje fiktivními příjmy, rada požaduje změnu

04.12.2019 15:30 Národní rozpočtová rada doporučila upravit schvalování státního rozpočtu tak, aby návrh rozpočtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama