ČOI: Prodej pyrotechniky se přesouvá z obchodů na internet

Prodej pyrotechniky se přesouvá z kamenných obchodů a stánků na internet. Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila na konci loňského roku v kamenných obchodech nedostatky při 29 procentech kontrol nabídky, prodeje a skladování pyrotechniky. Celkem provedla 127 kontrol. Zakázala prodej 924 kusů zábavní pyrotechniky v hodnotě téměř 300.000 korun. ČOI to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Inspektoři při kontrolách zaznamenali pokles tradičního prodeje zábavní pyrotechniky, a tím i množství těchto výrobků na trhu, což lze vnímat jako pozitivní skutečnost. Nabídka a prodej zábavní pyrotechniky se však, podobně jako u jiných výrobků nebo služeb, přesouvá ve stále větší míře na internet," uvedl ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

Ve 14 případech inspektoři zjistili nedostatky v požadavcích na skladování pyrotechnických výrobků, v sedmi případech prodejci skladovali nepovolené množství pyrotechniky v prodejní místnosti a ve čtyřech případech byla pyrotechnika kategorie F2 prodána osobám mladším 18 let.

Kategorie F2 zahrnuje výrobky, u kterých hrozí menší nebezpečí, jako jsou petardy, římské svíce, menší rakety, menší kompakty, větší prskavky či bengálské ohně.

Zákon mimo jiné obchodníkům ukládá prodej pyrotechnických výrobků podle věku, odborné způsobilosti nebo vést správnou evidenci pyrotechnických výrobků.

Česká obchodní inspekce uložila na konci roku celkem 25 pokut ve výši 70.000 Kč.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toman jednal v Bruselu: Pokud Polsko splní sliby, skončí kontroly hovězího…

18.03.2019 19:41 Aktualizováno Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března, pokud…

Počasí kosilo ČR: Vichřice Eberhard stála stovky milionů. VELKÝ PŘEHLED

18.03.2019 17:51 Aktualizováno Pojišťovny mají po víkendu nahlášeny další škody z řádění vichřice Eberhard z minulého týdne,…

Babiš: Stát s podporou pro nákup elektromobilů občany nepočítá

18.03.2019 16:35 Aktualizováno Stát v současnosti neuvažuje o podpoře na nákup elektromobilů pro fyzické osoby. Bude pokračovat ve…

Stát nabízí Dluhopisy Republiky, zájem o druhou emisi strmě klesl

18.03.2019 15:52 Lidé si v rámci druhé emise objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby za 942,7…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama