ČOI: Prodej pyrotechniky se přesouvá z obchodů na internet

Prodej pyrotechniky se přesouvá z kamenných obchodů a stánků na internet. Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila na konci loňského roku v kamenných obchodech nedostatky při 29 procentech kontrol nabídky, prodeje a skladování pyrotechniky. Celkem provedla 127 kontrol. Zakázala prodej 924 kusů zábavní pyrotechniky v hodnotě téměř 300.000 korun. ČOI to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Inspektoři při kontrolách zaznamenali pokles tradičního prodeje zábavní pyrotechniky, a tím i množství těchto výrobků na trhu, což lze vnímat jako pozitivní skutečnost. Nabídka a prodej zábavní pyrotechniky se však, podobně jako u jiných výrobků nebo služeb, přesouvá ve stále větší míře na internet," uvedl ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

Ve 14 případech inspektoři zjistili nedostatky v požadavcích na skladování pyrotechnických výrobků, v sedmi případech prodejci skladovali nepovolené množství pyrotechniky v prodejní místnosti a ve čtyřech případech byla pyrotechnika kategorie F2 prodána osobám mladším 18 let.

Kategorie F2 zahrnuje výrobky, u kterých hrozí menší nebezpečí, jako jsou petardy, římské svíce, menší rakety, menší kompakty, větší prskavky či bengálské ohně.

Zákon mimo jiné obchodníkům ukládá prodej pyrotechnických výrobků podle věku, odborné způsobilosti nebo vést správnou evidenci pyrotechnických výrobků.

Česká obchodní inspekce uložila na konci roku celkem 25 pokut ve výši 70.000 Kč.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dukovany začaly odstavovat 1. blok, v druhém finišují opravy

16.08.2019 14:16 V Jaderné elektrárně Dukovany začali energetici dnes v poledne podle plánu snižovat výkon reaktoru…

Další vlna zdražování? Ekonomové mají špatné zprávy, dojde i na slivovici

16.08.2019 13:25 Aktualizováno Tempo růstu průmyslových cen bylo v červenci podle analytiků nižší, než očekával trh, a nejnižší od…

Děti Země prohrály soud. Žaloba kvůli novému nádraží v Brně zamítnut

16.08.2019 13:20 Aktualizováno Krajský soud v Brně odmítl žalobu spolku Děti Země proti územnímu rozhodnutí na stavbu brněnského…

Zdražování v ČR na postupu. Cena raných brambor je zdrcující

16.08.2019 10:40 Ceny průmyslových výrobců v ČR v červenci zpomalily meziroční růst na 2,1 procenta z červnových 2,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama