Kaufland má v Česku žně. Zisk zvýšil o polovinu na tři miliardy korun

Největší tuzemský obchodní řetězec Kaufland zvýšil ve finančním roce 2017/2018 zisk před zdaněním o 56 procent na 3,08 miliardy korun. Tržby společnosti stouply o jedno procento na 57,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Přidejte svůj názor

Kaufland
doporučujeme

"Společnost předpokládá v následujícím období rozvoj obchodních aktivit přibližně stejným tempem jako v předcházejícím období," uvedla firma ve zprávě.

Kaufland loni investoval do výstavby a modernizace prodejen v ČR 120 milionů eur (zhruba 3,1 miliardy Kč). Společnost otevřela čtyři nové prodejny a sedm stávajících zmodernizovala. Nově byly otevřeny prodejny v Kuřimi, Šternberku, Teplicích a Praze-Hloubětíně. Celkem tak provozuje 132 obchodních domů.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) loni v září rozhodl, že Kaufland nesmí požadovat po svých dodavatelích využívání účetního systému Markant a uložil firmě mimo jiné i povinnost odškodnit dodavatele, kteří si systém pořídili. Podle ÚOHS nesmí Kaufland do budoucna vyvolávat ve svých dodavatelích přesvědčení, že účast v účetním systému Markant je podmínkou dodávek zboží do Kauflandu.

Kaufland je největším obchodním řetězcem v ČR z hlediska výše tržeb. Mezi další patří Albert, Tesco, Lidl, Globus, Penny či Makro. Kaufland, který stejně jako Lidl patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe, na český trh vstoupil v roce 1998.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce: Jak vyzdobit byt? Mizí jedna tradice, kterou známe už z dob…

15.12.2019 12:51 Zájem o vánoční osvětlení a ozdoby v Česku meziročně podle obchodníků opět vzrostl. Češi jsou za ně…

Změní ČNB úrokové sazby? Rozhodování bude tentokrát složitější, soudí…

15.12.2019 10:58 Bankovní rada České národní banky nechá na zasedání ve středu 18. prosince úrokové sazby beze změny…

Kolik má Česko uhlí? Zásoby k vytěžení se povážlivě tenčí

15.12.2019 10:03 Zásob hnědého a černého uhlí připravených k vytěžení v Česku ubývá. ČTK to řekl vedoucí odboru…

Citic Europe Holdings má nového šéfa, Slavii nadále řídí Tvrdík

14.12.2019 16:40 Aktualizováno Předsedou představenstva CITIC Europe Holdings se stal Cchaj Chua-siang, který je také předsedou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama