Generálním ředitelem CzechTollu se stal Matej Okáli, šéf slovenské firmy SkyToll

Generálním ředitelem společnosti CzechToll se stal Matej Okáli (48). Zároveň je v čele slovenské firmy SkyToll, druhé společnosti v konsorciu, které bude od příštího roku provozovat mýtný systém. ČTK to dnes řekl mluvčí firmy Miroslav Beneš. CzechToll dosud jako jednatel vedl investiční ředitel skupiny PPF Robert Ševela.

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto
doporučujeme

Jmenováním Okáliho do čela CzechTollu firma podle mluvčího chtěla více propojit své fungování se slovenským partnerem v konsorciu. Okáli by měl do firmy přinést zkušenosti s fungováním satelitního mýtného systému, protože slovenský SkyToll spravuje mýto i systém elektronických dálničních známek na Slovensku.

CzechToll, který patří do skupiny českého miliardáře Petra Kellnera, vznikl v roce 2017. Společnost dosud generálního ředitele neměla a vedla jí přímo skupina PPF.

Okáli v minulosti působil ve slovenské Investiční a rozvojové bance a také ve společnostech Alcatel a Sitronics, v níž měl mimo jiné na starosti projekty v České republice.

Konsorcium CzechToll/SkyToll loni zvítězilo v tendru na nového provozovatele mýtného systému.

Mýto bude řídit deset let za 10,75 miliardy korun a na konci letošního roku tak vystřídá tak rakouskou společnost Kapsch, který byla mýtným správce od roku 2007. Nový satelitní systém zaváděný vítězem tendru nahradí dosavadní mikrovlnnou technologii.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Solitea koupila Dotykačku a Smart Software, je lídrem na trhu EET

19.08.2019 07:53 Brněnská společnost Solitea získala 53 procent ve výrobci pokladen Dotykačka. Přes něj poté ovládla…

Dukovany začaly odstavovat 1. blok, v druhém finišují opravy

16.08.2019 14:16 V Jaderné elektrárně Dukovany začali energetici dnes v poledne podle plánu snižovat výkon reaktoru…

Další vlna zdražování? Ekonomové mají špatné zprávy, dojde i na slivovici

16.08.2019 13:25 Aktualizováno Tempo růstu průmyslových cen bylo v červenci podle analytiků nižší, než očekával trh, a nejnižší od…

Děti Země prohrály soud. Žaloba kvůli novému nádraží v Brně zamítnut

16.08.2019 13:20 Aktualizováno Krajský soud v Brně odmítl žalobu spolku Děti Země proti územnímu rozhodnutí na stavbu brněnského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama