Škody po orkánu Eberhard dosáhnou stovek milionů. Vichřice ničila auta i domy

Škody způsobené víkendovým řáděním vichřice Eberhard budou podle odhadů pojišťoven v řádu několika stovek milionů korun. Následky kalamity tak nedosáhnou škod rozsahu orkánů Kyrill (2,2 miliardy Kč) a Herwart (1,5 miliardy) v minulých letech. Pojišťovny řadu událostí po víkendové vichřici již vyřešily.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Česká pojišťovna měla dnes ve 14:00 nahlášeno 4400 škod za více než 100 milionů korun. "Naši odborníci odhadují, že se celkový počet škod bude pohybovat kolem 8000. Celkový finanční objem odhadujeme kolem 200 milionů korun. Podařilo se vyřešit 40 procent nahlášených škod," řekla ČTK mluvčí ČP Ivana Buriánková.

"Hlášené počty škod stále rostou, teď se pohybují kolem 25 milionů korun," doplnil mluvčí Allianz Václav Bálek. S počtem nových pojistných událostí podle něj roste i počet těch, kteří mají škodu nejen zlikvidovanou, ale také zaplacenou. "Očekáváme, že nové škody na majetku v následujících dnech objeví ještě majitelé zazimovaných objektů, kteří je přijedou zkontrolovat o nadcházejícím víkendu," podotkl.

Česká podnikatelská pojišťovna eviduje 850 škod z této kalamity v odhadovaném objemu 25 milionů Kč. "Největší oznámenou škodou je zatím škoda 2,2 milionu Kč, zároveň registrujeme několik škod s odhadovanou výší od půl do jednoho milionu korun," uvedla mluvčí ČPP Renata Čapková.

Kooperativa podle mluvčího Milana Káni zaznamenala nárůst škod o další tisícovku případů a jejich objem na 65 milionů Kč. UNIQA má 400 škod celkově za téměř 20 milionů korun. Více než 80 procent jsou škody na nemovitostech a zbytek na autech. "Škody máme rovnoměrně po celé ČR. Likvidátoři prohlížejí větší škody. Už jsme začali vyplácet jednoduché malé škody nebo zálohy na pojistné plnění," poznamenala mluvčí pojišťovny Eva Svobodová.

Česko v neděli zasáhl velmi silný vítr, který lámal stromy, trhal střechy a komplikoval dopravu. Vítr měl místy sílu orkánu, třeba na Sněžce dosáhl v nárazech rychlosti přes 206 kilometrů za hodinu.

V pondělí ráno bylo v celém Česku bez proudu kolem 315.000 odběratelů. Energetická společnost ČEZ vyčíslila škody po orkánu na téměř 30 milionů korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je lepší máslo, nebo margarín? Dilema lze vyřešit šalamounsky

15.07.2019 17:31 Zda je lepší máslo nebo margarín, se podle odborníka Pavla Suchánka z Fóra zdravé výživy nedá…

Máslo se prodává víc než margarín, trendem je české a bez laktózy

15.07.2019 16:55 Zatímco v roce 1989 průměrná roční spotřeba másla na jednoho Čecha přesahovala devět kilogramů, od…

Home Credit plánuje nabídnout akcie na burze v Hongkongu

15.07.2019 15:33 Aktualizováno Skupina Home Credit plánuje globální veřejnou nabídku akcií. Její stoprocentně vlastněná dceřiná…

Praha o krok blíž k metru D: Dohodla se s majiteli pozemků v Krči, ti…

15.07.2019 13:42 Aktualizováno Praha podepíše se soukromými vlastníky dohodu ohledně využití pozemků u nemocnice v Krči, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama