Čtvrtý mobilní operátor? Zájem máme jen za určitých podmínek, vzkazuje Nordic Telecom

V domnění, že by vstup nového hráče na trh přinesl zlevnění mobilních dat, vyhlíží předseda vlády Andrej Babiš čtvrtého mobilního operátora. Zájem projevuje Nordic Telecom, s jehož zástupci se premiér sešel v pátek. Mluvčí společnosti však jasně deklaruje, že Nordic Telecom má zájem jen za určitých podmínek.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Ilustrační foto.
doporučujeme

Od nešťastných výroků ministryně průmyslu Marty Novákové o mobilních datech už uplynul nějaký ten čas, přesto je téma levnějších služeb tří tuzemských operátorů stále aktuální. Stát věří, že by zlevnění mohl přinést čtvrtý operátor, který by měl vzejít z připravované aukce.

Včera ráno dokonce proběhla schůzka předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) s jedním ze zájemců, společností Nordic Telecom. „Dlouhodobě projevují zájem stát se čtvrtým operátorem. Tak jsem si s kolegy Vladimírem Dzurillou a Karlem Havlíčkem vyslechl jejich pohled na ceny a trh,“ uvedl Babiš na Twitteru.

„Na setkání jsme panu premiérovi představili aktivity Nordic Telecomu na telekomunikačním trhu a naši ambici stát se čtvrtým mobilním operátorem,“ popisuje pro EuroZprávy.cz mluvčí společnosti Ján Bruno Tropp.

„V průběhu debaty o cenách mobilních dat jsme mu také sdělili náš názor, že nejúčinnější cestou ke zlepšení současné situace je vytvořit v rámci připravované aukce kmitočtů vhodné podmínky pro vstup nového operátora a zvýšení konkurence na trhu,“ pokračuje Tropp.

Nordic Telecom počátkem března ukončil členství v Asociaci provozovatelů mobilních sítí (APMS), s níž je ve sporu i premiér Babiš. Ten ji nedávno požádal o reálné ceny mobilních dat za poslední roky. V zaslaném dokumentu ale podle jeho slov uvedeny nebyly. „Pokud je toto maximum, co může APMS dodat, pak další jednání s ní postrádá smysl,“ postěžoval si na Twitteru.

Proč asociaci opustil Nordic Telecom? „Jako operátor, který chce český trh změnit, jsme už nemohli s ostatními členy APMS najít shodu v klíčových tématech poslední doby, jako je připravovaná aukce, pohled na vstup nového mobilního operátora na český trh či navrhované změny v legislativě,“ vysvětluje Tropp pro EuroZprávy.cz.

Z těchto slov se dá usuzovat, že současní operátoři nechtějí o vstupu dalšího hráče na trh slyšet. Nordic Telecom se však nevzdává. „Už dříve jsme indikovali, že zájem o účast máme, ovšem za předpokladu, že to bude dávat ekonomický smysl,“ říká mluvčí společnosti.

„Zásadní je, aby došlo k vyhrazení části pásma pro nového operátora a aby byl dobře nastaven národní roaming,“ zdůrazňuje Tropp a připomíná, že k tomu ještě úplně nedošlo. „Vítáme, že oba tyto prvky jsou obsaženy v aktuálních principech aukce zveřejněných regulátorem, ale například konkrétní podmínky národního roamingu ještě neznáme.“

Kromě Nordic Telecomu, který zájem o účast v aukci veřejně deklaruje, se spekuluje i o americkém gigantu AT&T. Premiér Babiš jednal s touto společností na fóru v Davosu, zdali se řešil i možný vstup Američanů na český trh, však není jasné.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hazard se zdravím. Opalovací krém na dovolené v ČR nepoužije 40 procent…

30.05.2020 10:34 Opalovací přípravek na dovolené v tuzemsku nepoužije bezmála 40 procent Čechů. Pokud už lidé…

V Česku přibylo zahájených oddlužení. Podívejte se na mapu bankrotů

30.05.2020 09:23 V Česku za poslední rok přibylo oddlužení. Od loňského června začalo 37.890 oddlužovacích řízení.…

Česko čeká vlna zdražování. Nepůjde jen o potraviny

29.05.2020 22:17 Aktualizováno Česko se může v následujících měsících potýkat se zdražováním potravin, elektroniky, ale i…

V první výzvě programu COVID III banky dají úvěry až 167 miliard

29.05.2020 18:14 Záruční program pro živnostníky a firmy zasažené v souvislosti s koronavirem COVID III by měl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy