Firmy v ČR mají potíže. V březnu bylo nejvíc bankrotů od listopadu 2017

V březnu bylo v Česku vyhlášeno 73 bankrotů obchodních společností, což bylo o 26 více než v únoru a zároveň nejvíce od listopadu 2017. Rovněž bylo vyhlášeno 441 bankrotů podnikatelů, o 101 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Přidejte svůj názor

Firmy, ilustrační foto
doporučujeme

"Počet bankrotů firem byl v březnu výrazně vyšší, než jsme v posledním roce zvyklí. Dvanáctiměsíční průměr totiž činí pouze 55 bankrotů společností měsíčně. Můžeme však předpokládat, že jde o jednorázový výkyv. Podobný výkyv, ale opačným směrem, jsme zaznamenali v únoru u bankrotů podnikatelů. Výrazný březnový nárůst počtu těchto bankrotů je tak pouze návratem k průměrným měsíčním hodnotám," komentovala čísla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Počet návrhů na bankrot obchodních společností meziměsíčně vzrostl o 12 na 95, v případě podnikatelů pak stoupl o 12 na 418.

V březnu 2019 bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v obchodu (17), ve zpracovatelském průmyslu (15) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (sedm). Z pohledu krajů jich bylo nejvíce vyhlášeno v Praze (33 bankrotů), v Moravskoslezském kraji a v Jihomoravském kraji (shodně sedm bankrotů) Žádný bankrot nebyl naopak vyhlášen v Olomouckém kraji.

Nejvíce bankrotů fyzických osob podnikatelů bylo v březnu vyhlášeno v Ústeckém kraji (62 bankrotů), ve Středočeském kraji (52) a v Moravskoslezském kraji (49). Nejméně jich bylo naopak vyhlášeno na Vysočině (11 bankrotů) a ve Zlínském kraji (13).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moneta Money Bank kupuje Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy

12.12.2019 22:17 Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu…

Jaká by měla být minimální důstojná mzda? Polovina Čechů na ni nedosáhne

12.12.2019 15:02 Aktualizováno Minimální důstojná mzda v Česku za práci na plný úvazek, aby stačila na pokrytí potřeb i na volný…

Videa či plakáty. Kolik stát platí za propagaci Účtenkovky?

12.12.2019 12:06 Náklady na propagaci účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) letos budou zřejmě činit…

Dotace pro Agrofert? Padla trestní oznámení, zemědělský fond se brání

12.12.2019 11:53 Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) zopakoval, že se na něj nevztahují rozpočtová pravidla,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama